Etiketa: drejtesia

Yuri Kim: Fajtori nuk duhet të shpëtojë dhe i pafajshmi nuk duhet të vuajë!
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim është shprehur se viti 2020 do të jetë një vit i madh për rrugën e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Yuri Kim u ka bërë...
28 gra të burgosura do t’i kalojnë festat në shtëpitë e tyre.
Ishte parashikuar që disa të dënuar, kryesisht gra, të mitur dhe të moshuar, kanë përfituar nga amnistia dhe do të kalojnë festat e fundvitit jashtë qelive. Në një dalje publike ministrja e Dre...
DY VIKTIMA: DREJTËSIA DHE AMERIKA
Frrok Çupi/ Ilir Meta, president i Republikës, u kthye te vendi i krimit: Nga ora 3 deri në 4.30 shpalli padinë e tij ndaj kryetarit të Komisionit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Gjith...
Kryeministri Rama: ‘Grupi që fshinë fshesa e Reformës, KÇK, grupi më i rrezikshëm kriminal!’.
Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një lidhjeje “Live” në Facebook në evenimentin javor të bashkëqeverisjes, ka folur sërish për grupin KÇK. Ai e ka cilësuar këtë grup si organizatën më të rreziks...
Jorgan Andrews: SHBA është e vendosur të ndërtojë sistemin që nga SPAK deri te burgjet!
-Intervistë për Zërin e Amerikës- Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve të Bashkuara për të mbështetur ngrit...
Ja si po bie kupola e Drejtësisë që ishte e lidhur me pushtetin PD-LSI…
Ndërkombëtarët duket se po rrëzojnë kupolën e lidhur me aferat PD-LSI në drejtësi. Deri më tani kanë ngelur në veting 68 gjyqtarë dhe prokurorë, shumica e të cilëve kanë pasur lidhje me PD-LSI ...
Reforma në Drejtësi: Shkarkohet nga detyra Gentian Osmani, prokurori që amnistoi dosjen e Ilir Metës, 2011.
Gentian Osmani si prokuror u bë ‘i famshëm’ duke amnistuar dosjen penale për korrupsion ndaj Ilir metës, atëherë nënkryeministër, i cili u denoncua nga ministri Dritan Prifti me anë të një video k...
3 vite të Reformës në Drejtësi/ Xhafaj: Fjalët do t’i marrë era, kjo vepër e mirë mbetet
Ish-Kryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë, Fatmir Xhafaj, mori pjesë në prezantimin e dy volumeve të kolanës së botimeve parlamentare për reformën. Teksa mbushe...
Rudina Hajdari, në udhëheqje të Reformës: ‘Falënderoj SHBA për mbështetjen absolute për Drejtësinë!
Rudina Hajdari, deputete në Kuvendin e Shqipërisë dhe kryetare e grupit Demokrat shprehet se Reforma Zgjedhore është një fitore për atë pjesë të opozitës që ruajti vlerat e demokracisë para bashka...
Lajthit Meta nga frika e drejtësisë, lyp shpëtim duke çuar vendin në greminë.
Presidenti Ilir Meta duket se e ka seriozisht luftën kundër Edi Ramës dhe duket se është ai timonieri I opozitës në këtë moment duke lënë në hije të gjithë, përfshi këtu dhe vet Lulzim Bashën. Pas...
Faqja 1 prej 212