Etiketa: droge

Laborator drogë në Bërdicë të Shkodrës, 8 të arrestuar, mes tyre 5 punonjës të OSHEE
Policia e Shkodrës ka zbuluar një banesë që ishte përshtatur për kultivim të kanabisit, me anë të ngrohje me llamba, dhe në kuadër të këtij operacioni ka vënë në pranga 8 persona, pesë prej të...
Delta Force dhe Guardia di Finanza, betejë në detin e Vlorës për kapjen e gomones me drogë.
Një operacion i gjere ne ndjekje te nje gomoneje, ka nidur qe nga mengjesi në Vlorë. Delta Force bashkë me forcat e Guardia di Finanza janë në ndjekje të një gomone me dy persona. Raportohet se...
Një francez dënohet me vdekje për kontrabandë droge në Indonezi.
Një burrë francez është dënuar me vdekje për trafikim droge përmes një vendimi shokues të gjykatës pasi prokurorët kishin kërkuar një dënim prej 20 vjet burgim. Félix Dorfin, 35 vjeç, është dën...
Operacioni “Vjosa” dhe kapja e gjysmë ton kanabis. Trafikantët braktisën mjetin.
Një gomone me 500 kg kanabis u bllokua sot në Vlorë, sipas deklaratës së Policisë.  Nga Policia shtohet gjithashtu se është sekuestruar 1 mjet lundrues, 2 automjete, një sasi lënde narkotike e dys...
“Ujku i Detit” është nga Patosi
Met Kanani, i cilësuar nga Turqia si ‘Eskobari shqiptar’, i arrestuar të martën pas 6 muajsh hetime, “është një ndër eksponentët e trafikut të drogës më të fuqishëm të jugut, me origjinë nga Patos...
Në Turqi kapet ‘Eskobari shqiptar’ i Dytë, si të thuash në range ‘Sulltan Mehmeti i Tretë’. FOTO
Duket sikur këta trafikantët kanë ndërtuar piramidat e tyre familjare dhe mafioze. Pas ‘Eskobarit’ të Parë, tani kapet ‘Eskobari i dytë’. Mund të kapen të tjerë dhe të gjithë do të kenë një numër ...
Peshkatarët ‘e zhdukur’ në Vlorë, viktima të trafikut të drogës. Nuk ka hetime; dyshime mbi Policinë. VIDEO
Gjatë dy viteve të fundit, 13 persona janë zhdukur në qytetin e Vlorës, një pjesë e të cilëve dyshohen se janë mbytur në det në përpjekje për të trafikuar lëndë narkotike drejt Italisë- rrethana p...
Policia Italiane po ‘gjuante’ për disa grabitës, por në rrugë kap marijuanë ‘Made in Albania’
Një kuintal marijuanë, kaq është sasia e kapur sot nga Policia Italiane. Këtë bëjnë me dije mediat italiane, duke shtuar se ky nuk ishte objektiv i Policië, por megjithatë ‘narkotikë të ardhur nga...
“Misteri” i skafit me 1.6 tonë drogë zbulohet nga TV Grek. Ja pamjet me shenja plumbash. VIDEO
Televizioni grek SKAI ka publikuar, sot, e mërkurë një kronikë e cila sjell pamje të reja të skafit luksoz, që u kap ditën e shtunë në ujërat greke me rreth 1.6 ton drogë shqiptare në bord. Tel...
Policia italiane përplaset me trafikantët shqiptarë, kapen 2.4 ton drogë
Më shumë se dy ton lëndë narkotike hashash dhe marijuanë janë sekuestruar nga policia provinciale në Ravenna të Italisë, operacion që çoi në arrestimin e tre shqiptarëve dhe një shtetasi italian. ...
Faqja 1 prej 512345