Etiketa: dvorani

Meta fiton mbi Dvoranin, e largon nga Gjykata e Lartë, reagon Dvorani: ‘Juridikisht është një gafë!’
KOMENT/ Pas luftes se gjate dhe sulmeve te papushim te presidentit Meta kunder ' viktimes' se tij, gjykatesit Ardian Dvorani, me ne fund presidenti e fitoi betejen. Edhe ne vitin 2011 gj...
GJYKATËSI KAPET ROB
Frrok Çupi/ Të tjerët ishin të rinj për të qenë gjykatës, ndaj sot janë vetëm dëshmorë. Mes dëshmorëve të Atdheut, ku sot bëri homazhe shteti, nuk ka asnjë gjykatës. Gjykatësi veç mund të merret pe...
Mes sulmit të përgjitshëm mbi gjyqtarin, ambasadorja Yuri Kim takon Dvoranin
Dje, zyra e presidentit të Republikës, sulmoi ashpër gjyqtarin Adrian Dvorani, i cili tani eshte kryetar i KED dhe i vetmi anetar i Gjykates se Larte. Presidenti tha se Dvorani duhet te lere detyr...
Dvorani para komisionit hetimor: ‘Shkresa e presidentit, tejkalim i pozicionit kushtetues!’.
Në të njëjtën karrige ku presidenti Ilir Meta u ul me 9 Shtator 2019 përballë komisionit hetimor parlamentar, që e ka marrë nën hetim, këtë të premte, 4 muaj më pas, ishte kreu i KED Ardian Dvoran...
Nisma për shkarkimin e Metës/ Ardian Dvorani para Komisionit Hetimor: KED institucion i pavarur, vërejtjet e Presidentit, pa vend.
Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta është mbledhur sot ne një seancë, ku pritet të dëshmojë edhe kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Gjatë fjalës së tij...
Padia penale e Metës ndaj Ardian Dvoranit transferohet nw SPAK
Prokuroria e Tiranës ka dërguar për hetim pranë Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion “dosjen” e KED-së, dosje kjo e cila solli përplasje të gjata mes  Presidentit të Republikës dhe kreut të këtij...
Presidenca e quan Dvoranin ‘një dhunues’ të Kushtetutës bash ditën kur ai dëshmoi në Prokurori.
Ka reaguar presidenca nëpërmjet zëdhënësit Tedi Blushi pas deklaratave pas pyetjes në Prokurori për gati 3 orë të kreut të KED-së, Ardian Dvorani. Dvorani lidhur me padinë që presidenti ka bërë...
Kishim mbajtur frymën: A kjo paska qenë video e Presidentit për Dvoranin!… VIDEO
( Duke dalë nga Prokuroria, Ilir Meta u betua se sapo të shkojë në zyrë do të lëshojë videon e shumëpritur)/ Koment/ Sapo është kthyer nga Prokuroria ku u thërrit për të dëshmuar padinë ndaj...
Presidenti Meta në Prokurori për shpjegime mbi padinë ndaj Dvoranit. Nëse padia del ‘fake’, atëherë presidenti kallëzohet penalisht.
Koment/ Presidenti i Republikës Ilir Meta dëshmon në Prokurorinë e Tiranës për kreun e KED Ardian Dvorani. Në orën 12:09 Presidenti ka mbërritur në Prokurori për të dhënë dëshminë e tij, i shoq...
Kallëzimi i Metës ndaj Dvoranit, ‘Krimet e Rënda’ shpall moskompetencë!
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka shpallur moskompetencën për hetimin e akuzave të ngritura nga Presidenti Meta në drejtim të kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. A2 ka m...
Faqja 1 prej 212