Etiketa: edi-rama

Shqipëria do të kërkojë të ndahet nga Maqedonia e Veriut për integrimin Evropian
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nuk ka asnjë dyshim mbi kërkesën e popullit për të ndarë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut në rrugëtimin e përbashkët deri tani drejt Bashkimit Evropian...
Yuri Kim në takimin me Ramën: Lufta ndaj korrupsionit, përgjegjësia mbi Qeverinë
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, mesditën e 9 shkurtit ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vetë faqja zyrtare ...
riza energjetike në Kosovë/ Rama: Do t’i ndihmojmë që familjeve mos i mungojnë dritat në dy ditët e festave të fundvitit!
Shqipëria do të ndihmojë Kosovë me furnizim me energji elektrike në mënyrë që qytetarëve mos tju mungojnë dritat në dy ditët e festave të fundvitit. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama...
Hillary Clinton i jep çmim Kryeministrit Rama: ‘E admiroj punën e tij, hapi dyert e Shqipërisë për ata në rrezik!’
'Shpëtoi afganët; Hillary Clinton i jep çmimin “Vital Voices Global” Kryeministri Edi Rama "Njerëz të mirë që mbështesin të tjerët. Dua të prezantoj dikë që unë e admiroj dhe që kam pasur fatin...
Përparim Rama fiton si kryetar i Prishtinës, e uron kryeministri Edi Rama
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në një konferencë për media së bashku me kandidatin për kryetar të Prishtinës, Përparim Ramën, janë shprehur optimistë për fit...
“Lamtumirë Kosta”, Edi Rama i prekur për ikjen e komentatorit sportiv
Kryeministri Edi Rama shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen e parakohshme nga jeta të komentatorit të sportit Kosta Grillo, i cili u nda nga jeta mëngjesin e sotëm në moshën 59 vjeçare. I ...
Edi Rama i jep foltoren sot politikanes në ekzil nga Bjellorusia/ Vajza që i doli përballë regjimit të Llukashenkos
39 vjeçarja është një politikane bjelloruse në Ekzil, dhe është ftuar në Shqipëri nga kryeministri Edi Rama për të folur për krizën bjelloruse dhe angazhimin e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit ...
Najda Çomo dorëhiqet nga mandati i deputetes. Rama: ‘Jam i prekur; Najada shkon pranë ekipit, kur Delta nisi të mbushë shtretërit’.
Shefja e Spitalit Infektiv, Dr. Najada Çomo ka dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetes. Këtë e bëri me dije sot kryeministri Edi Rama. Në konferencën për shtyp, në përmbyllje të mandatit të dytë ...
Gazetarja franceze, 4 ditë me turizmin shqiptar. “Më dukej fiks si në Saint Tropez”. E pret edhe Edi Rama në jug
Një nga gazetaret më të njohura të turizmit në Francë, Saliha Hadj-Djilani është mahnitur me bukuritë shqiptare. Ajo ka zhvilluar një vizitë katër ditore në Shqipëri. Vizita e saj nisi nga Tira...
A mund ta fitojë Kosova paqen? Rama: E kanë gjetur tradhtarin tek unë, kam kërkuar në zemër të Serbisë njohjen e Kosovës!
Kryeministri Edi Rama në një shkrim të gjatë në facebook, flet për marrëdhëniet me Kosovën, ndërkohë që sulmohet pas nismës Ballkani i Hapur.  Rama shkruan se pasi dje postoi një foto me dy vaj...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »