Etiketa: edi-rama

Firmos Edi Rama, Shqipëria në krah të liderëve të botës: Traktat për një front global në luftë kundër COVID-19
Kryeministri Edi Rama iu është bashkuar 24 liderëve botërorë dhe ka firmosur një traktat për të qenë të bashkuar në luftën kundër COVID-19 si dhe pandemive të tjera që mund të kërcënojnë botën. Kr...
“Pa Edi Ramën, Shqipëria nuk ka asnjë shpresë të ndryshojë”/ Kryeministri tallet me gafën e Bashës
Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale, duke ju referuar një deklarate të kreut të PD-së Lulzim Basha, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, i cili thotë se pa Edi Ramën ...
Agron Duka i përgjigjet Ramës: “O robo, vezët e mia të pëlqenin, derisa…”!
Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i përgjigjet kryeministrit Edi Rama, i cili ironizoi sot aleatët e koalicionit opozitar. Reagimi i Dukiës: O robo, vezët e mija të pëlqenin d...
Pjesë e listave të PS, Rama prezanton inxhinieren Luljeta Bozo
Pasi sot u publikua lajmi se inxhinierja e ndërtimit Luljeta Bozo do të ishte një nga kandidatet për deputete e PS-së në zgjedhjet e 25 prillit, kryeministri Edi Rama nuk e ka kursyer mirënjohjen ...
Edi Rama e ftoi për deputete, flet inxhinierja Luljeta BOZO: ‘Më erdhi papritur! E pranova ftesën’.
 (Foto: Inxhinierja Luljeta BOZO) Inxhinierja e njohur Luljeta Bozo, thotë se ftesa që i ka bërë kryeministri Rama për të garuar për deputete nën siglën e PS në zgjedhjet e 25 prillit, ka q...
Najada Çomo kandidate e PS në Tiranë, Rama e propozon ‘live’: Nxora një sekret
Në aktivitetin e sotëm “Shëndetësia që duam” kryeministri Edi Rama konfirmoi zërat duke prezantuar kështu Najada Çomon, shefen e spitalit Infektiv, si kandidate të Partisë Socialiste në Tiranë. ...
“Amerikanët e Edi Ramës unë i kap për veshi”! Meta: ‘E di unë si u flas atyre kur vijnë e bëjnë maskarallëqe!’
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, shpërtheu me tone të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama. I ftuar nëNews24, Kreu i Shtetit tha se “amerikanët Edi Ramës Ilir Meta i kap për veshi. E di ai se ...
Rama: PD-LSI dhe ‘KÇK-të’ 3 këmbët e së keqes me 2 koka presidentësh, Meta e Berisha! Kërcënojnë Reformën në Drejtësi
Për kryeministrin Edi Rama reforma në drejtësi kundërshtarët më të fortë të saj e njëherazi më të frikësuarit ka Ilir Metën e Sali Berishën. Duke e vlerësuar këtë reformë prioritet në rrugën drejt...
Rama: Deri në vitin 2030 do keni PS-në në pushtet, me ose pa mua
Kryetari i PS dhe njëkohësisht kreu i qeverisë, Edi Rama, gjatë konferencës së sotme me gazetarët është shprehur se ka bindjen që Partia Socialiste do të jetë në pushtet deri në vitin 2030 me ...
Dorëhiqet Sandër Lleshaj! Reagon Rama: Faleminderit për përkushtimin, punën, burrërinë….
Pas vrasjes së Klodian Rashës nga një punonjës policie, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dhënë dorëheqjen. Ka qenë fillimisht kryeministri Edi Rama i cili ka njoftuar se Lleshaj i ka dh...
Faqja 3 prej 712345...E fundit »