Etiketa: edi-rama

“Do ta këpus në mes Ramën”/ Nuk përmbahet Meta: Unë jam Skraparli, kam lindur 1000 m. mbi nivelin e detit
Ilir Meta ka shpërthyer me kritika ndaj kundërshtarit të tij politik, Edi Ramës i cili në realitet është votëbesuar nga Shqiptarët duke marrë mandatin e tretë radhazi. Teksa u ndal te akuzat e ...
Rama mbërrin në Turqi me ftesë të Erdoganit. Takim i rëndësishëm pune në Ankara.
Pas mesditës së të martës, kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Turqi pas ftesës së marrë nga Presidenti Erdogan. Në një postim në Facebook, kryeministri shkruan se Rama ndodhet ...
Shqipëria do të kërkojë të ndahet nga Maqedonia e Veriut për integrimin Evropian
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nuk ka asnjë dyshim mbi kërkesën e popullit për të ndarë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut në rrugëtimin e përbashkët deri tani drejt Bashkimit Evropian...
Yuri Kim në takimin me Ramën: Lufta ndaj korrupsionit, përgjegjësia mbi Qeverinë
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, mesditën e 9 shkurtit ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vetë faqja zyrtare ...
riza energjetike në Kosovë/ Rama: Do t’i ndihmojmë që familjeve mos i mungojnë dritat në dy ditët e festave të fundvitit!
Shqipëria do të ndihmojë Kosovë me furnizim me energji elektrike në mënyrë që qytetarëve mos tju mungojnë dritat në dy ditët e festave të fundvitit. Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama...
Hillary Clinton i jep çmim Kryeministrit Rama: ‘E admiroj punën e tij, hapi dyert e Shqipërisë për ata në rrezik!’
'Shpëtoi afganët; Hillary Clinton i jep çmimin “Vital Voices Global” Kryeministri Edi Rama "Njerëz të mirë që mbështesin të tjerët. Dua të prezantoj dikë që unë e admiroj dhe që kam pasur fatin...
Përparim Rama fiton si kryetar i Prishtinës, e uron kryeministri Edi Rama
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, në një konferencë për media së bashku me kandidatin për kryetar të Prishtinës, Përparim Ramën, janë shprehur optimistë për fit...
“Lamtumirë Kosta”, Edi Rama i prekur për ikjen e komentatorit sportiv
Kryeministri Edi Rama shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen e parakohshme nga jeta të komentatorit të sportit Kosta Grillo, i cili u nda nga jeta mëngjesin e sotëm në moshën 59 vjeçare. I ...
Edi Rama i jep foltoren sot politikanes në ekzil nga Bjellorusia/ Vajza që i doli përballë regjimit të Llukashenkos
39 vjeçarja është një politikane bjelloruse në Ekzil, dhe është ftuar në Shqipëri nga kryeministri Edi Rama për të folur për krizën bjelloruse dhe angazhimin e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit ...
Najda Çomo dorëhiqet nga mandati i deputetes. Rama: ‘Jam i prekur; Najada shkon pranë ekipit, kur Delta nisi të mbushë shtretërit’.
Shefja e Spitalit Infektiv, Dr. Najada Çomo ka dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetes. Këtë e bëri me dije sot kryeministri Edi Rama. Në konferencën për shtyp, në përmbyllje të mandatit të dytë ...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »