Etiketa: edi-rama

Aleks Buda, një ‘Budë’ i filozofisë së mësimit dhe historisë sonë/ Rama homazh për ditëlindjen.
Aleks Buda (7 shtator 1911 - 7 korrik 1993) ishte një historian shqiptar dhe kryetar i Akademisë së Shkencave. Në moshën e tij të re Buda studio në Perëndim. Pas përfundimit të shkollimit në It...
Hapet dosja e Sigurimit të Shtetit për Martin Camaj/ Rama: “Shpifje nga ‘askushi’ që do të bëhet ‘dikushI”’!
Në Pallatin e Brigadave u mbajt një tryezë për hapjen e dosjes së Martin Camajt, ku i pranishëm është edhe kryeministri Rama. Pas debatit pak kohë më parë mbi figurën e Ernest Koliqit dhe Marti...
Këta 18 vjet pa Teodor Kekon/ Edi Rama një mesazh ‘naiv’: “Pse më je mërzitur të keqen Dori?!”
Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot Teodor Kekon, që nga të gjithë të njohurit thirrej Dori i vogël. Përmes një postimi në ‘Facebook’, kreu i qeverisë e cilëson Kekon një figurë të papërsërits...
Thaçi ngushëllon Ramën për humbjen e nënës dhe përmend fjalët ‘dhimbje’ dhe ‘krenari’.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shpreh ngushëllime kryeministrit Edi Rama për humbjen e nënës së tij, Aneta Rama. Thaçi shkruan në mesazhin e tij ngushëllues se bashkëndjen me Ramën dhimb...
Ndahet nga jeta Aneta Rama, nëna e kryeministrit Edi Rama.
Ndahet nga jeta ne moshen 82 vjeçare Aneta Rama, e ëma e kryeministrit Edi Rama. Lajmin e shperndau ne rrjetet sociale vete Edi Rama, duke shkruar: ' Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku...
Meta u squll para Kristaq Ramës. Edi Rama: ‘Kur Iliri të ketë humbur në harresë, Kristaqi do të jetë aty…’
Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta, i cili tha dje se kryeministri u mburr se është djali i komunistit që vari në mes të Kukësit poetët për fjalën e lirë. Rama tha s...
Ambasada ‘zbardh’ takimin e ambasadores Kim me kryeministrin Rama
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka njoftuar mbi takimin qe kishte sot ne mesdite ambasadorja Yuri Kim me kryeministrin Edi Rama. Ajo shkruan: "Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u takua sot...
“Top Talk”: Kriza nga koronavirusi, Qeveria do të dalë në Maj për të marrë borxh, por nuk thotë vlerën
Në studion e emisionit “Top Talk”, të drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, ishte i ftuar me anë të një lidhje “Skype”, kryeministri i vendit Edi Rama. Kryeministri teksa foli se në çfarë sit...
Rama dorëzon padinë 30 faqe kundër Haradinajt për shpifje.
Ashtu siç paralajmëroi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama edhe zyrtarisht ka nisur rrugën ligjore ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj. Kreu i ekzekutivit shqiptar, ka ngr...
‘Paskam dasht oj nanë priftin e gabuar’, Kimete Berisha: Edi Rama ua mbylli ‘çorapen’
Hashim Thaçi paska të drejtë të nënshkruaj ndarjen e Kosovës (Asociacionin e Komunave serbe, pra Autonominë e serbëve të Kosovës) me Daçiqin, kurse Edi Rama nuk paska të drejtë të nënshkruaj lëviz...
Faqja 5 prej 7« E para...34567