Etiketa: edi-rama

EDI RAMA LETER PUBLIKE LULZIM BASHES: ‘FTESË PËR T’U ULUR PA HUMBUR KOHË NË TRYEZËN E DIALOGUT’
(Foto Arkiv)/ Nga: Edi Rama/ Zoti Kryetar, Ju drejtohem me këtë letër publike, në përpjekjen për t’i thirrur arsyes Suaj dhe për t’iu kthyer të vetmes rrugë që demokracia njeh, për trajtimin ...
Kryeministri Rama, një orë para takimit me Merkel/ Intervistë për TCH
Pas një ore nis takimi mes kancelares Merkel dhe dy kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Fokusi këtij samiti do të jetë Kosova nga ku do të tentohet eksplorimi rrugëve dhe mundësive të rej...
Protestat e opozitës, reagim i dëshpëruar i pushtetit të humbur para 5 vjetësh/ Edi Rama
Kryeministri Edi Rama ka qenë prezent më shumë se kurrë në median Italiane gjatë periudhës kur në rrugët e vendit po zhvillohen protesta politike kundër Parlamentit dhe qeverisë. Në një fjalim në ...
Moska kundër kryeministrit Rama mbi deklaratën e tij: “Kosova është Shqipëri!”
“Rusia e konsideron të papranueshme deklaratën e bërë nga kryeministri shqiptar Edi Rama rreth asaj se Kosova është pjesë e Shqipërisë”. Deklarata vjen nga zëdhënësja e ministrisë së jashtme ruse,...
Media/ Rama i kthehet epitetit të hershëm për Ylli Rakipin: “Jashtëqitje në formë ylli…”.
Në vitet e vështira 1992- 1998, sa kohë gazetari Ylli Rakipi bënte shërbesë ndaj Sali berihës dhe sulmonte intelektualët opozitarë në gazetën e tij ‘Albania’, Edi Rama e kishte quajtur publikisht ...
Edi Rama merr atribute antikomuniste, po i heq dekoratat Enver Hoxhës.
Prej kohësh është thënë se vendin bosh të lënë nga Partia Demokratike (antikomuniste) mund ta zërë vetë lideri i Partisë Socialiste (ish- komuniste). Dyshimet u bënë edhe më evidente pas marrëvesh...
Edi Rama ka një mesazh për Metën; por nuk ia thotë dot në sy.
Kryeministri dhe kryetari i Partisë, sot ka mundur të hapë sheshin Skënderbe, të ndaluar prej kohësh për qytetarët, dhe ka takuar të rinj të Tiranës. Duket se e gjitha është bërë për t’i lëshua...
Faqja 7 prej 7« E para...34567