Etiketa: edith-harxhi

Ky ishte Brexit, të lumtë Kosovë
Zonja Edith Haarxhi, diplomate, analiste e politikës, politikane, ka postuar në twitter menjehere pas rezultateve preliminare të zgjedhjeve në Kosovë. Ajo shkruan se 'Ky ishte Brexit i Kosovës....
Kthimi i shpresës nis nga ringritja e së djathtës
Shqipëria ndodhet sot në udhëkryqin më të madh që prej rënies së komunizmit  tridhjetë vjet më parë. Shqiptarët po ia mbathin nga  sytë këmbët dhe vala e viteve  të fundit të emigracionit është va...
PD, organizatë e dhunshme?!… Paska qenë projekt i madh për shkatërrimin e PD
Ish-zëvendës ministrja e Jashtme, dhe ish anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Edith Harxhi ka reaguar pas sinjalit se PD po shpallet ‘organizatë e dhunshme’ në listën e zezë të Shteteve të Bashku...
Sapo filloi Kongresi i PD, një anëtare e Këshillit tërhiqet nga gara: Basha “një grevëthyes…’
Edith Harxhi, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD dhe e propozuar në Kongresin që sapo u hap, si anëtare edhe për katër vjetet që vijnë, njofton se ‘tërhiqet nga gara’. Zonja Harxhi, ish- studen...
Edith Harxhi: Dhënia e Telecom Albania- të dhënat e shqiptarëve bien në duar të serbve
“Telekom Serbia” ka kërkuar zyrtarisht autorizimin e qeverisë shqiptare për të blerë “Telekom Albanian” . Mësohet se drejtuesit e “Telekom Serbia” kanë takuar këtë të mërkurë zyrtarët e lartë të M...
Edith Harxhi: Kështu filloi revolucioni amerikan …
Edith Harxhi, ish-zv.ministre në qeverisjen e Partisë Demokratike, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me protestën e qytetarëve në Rrugën e Kombit. Kështu filloi revolucion...
SOT 22 MARSI, EDITH HARXHI KA NJË THIRRJE PËR BERISHËN
Sot është 22 Marsi, dita kur revolta e qytetarëve shqiptarë të bashkuar në opozitë kundër regjimit komunist, fitoi të drejtën legjitime që të qeverisë vendin në fillim të vitit 1992. Që atëherë...
Jo të gjithë në PD duartrokasin si ‘të verbër’. Edith Harxhi: Protesta e sotme “kërkon lider”.
Edith Harxhi, një ndër zyrtaret e PD që ka qenë kritike me Lulzim Bashën që pas zgjedhjeve të 25 qershorit të vitit të kaluar për shkak të dështimit të thellë në zgjedhje, vlerëson protestën dhe m...
Edit’h Harxhi: PD duhet të ndryshojë lidershipin; ndryshe ‘të dy mbajnë njeri- tjetrin’.
Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së, Edith Harxhi, paralajmëroi nisjen e lëvizjeve politike brenda partive me synimin për të bërë ndryshimet. Harxhi tha se PD duhet të ndryshojë lidershpinin...
Edith Harxhi i shkruan Bashës në anglisht: ‘Më bëre për budallaqe një herë- turp për ty…, tani turp për mua’.
Zërat kritikë ndaj Bashës janë shtuar shumë ditët e fundit. Kundër Bashës është pozicionuar edhe Edith Harxhi, ish zv.ministre e PD dhe njohëse e mirë e gjeopolitikës si dhe e marrëdhënieve ndërko...