Etiketa: elbasan

Pas tre ditësh kërkim, gjenden dy të miturit e humbur në Elbasan
Pas tre ditësh kërkim, janë gjetur dy të miturit e humbur në Elbasan. Prej të shtunës, ata u larguan nga fshati i tyre në Elbasan për të udhëtuar në fshatin Kor, ku janë prezantuar si turistë d...
UPDATED/ Aksidenti në Librazhd- Elbasan/ Tre persona humbin jetën, 2 të plagosur rëndë, mes tyre një fëmijë 10 vjeç
Një aksident i rendë ndodhi rreth orës 10:00 të mëngjesit të sotëm në aksin Elbasan-Librazhd ku një mjete ka përfunduar në ujërat e lumit Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në ‘Kthesën e Murrashit’...
Mbledhja e qeverive Shqipëri-Kosovë/ Rama prezanton marrëveshjet që priten mes dy vendeve.
Këtë të premte është zhvilluar në Elbasan mbledhja e përbashkët e dy qeverive Shqipëri-Kosovë, ku pritet të nënshkruhen 16 marrëveshje mes dy qeverive.  Kryeministri i vendit, Edi Rama tha ...
Mbahet në Elbasan nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive Kosovë-Shqipëri, ja edhe axhenda!
15 marrëveshje pritet të firmosen ditën e nesërme mes qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë gjatë mbledhjes së përbashkët që do të zhvillohet në Elbasan. Është zbardhur axhenda e kësaj mbledh...
Qytetarja ‘gozhdon’ Berishën: Ku ishit kur largoheshin demokratët me kontribute në PD?’ Fërshëllejnë militantët e Berishës
Një qytetare i ka kërkuar shpjegim ish-kryeministrit Sali Berisha se ku ishte ai dhe pse nuk patëm një reagim në momentin kur kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha largoi personazhet me kontrib...
Të shtëna me armë në hyrje të Elbasanit/ Mbeten të vrarë dy persona, të dy të dënuar më parë.
Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në Elbasan, ku është qëlluar për vdekje një 50-vjecar i identifikuar si Ardian Çollaku dhe është plagosur një tjetër. Ngjarja ka ndodhur...
Fëmija 3 vjeç vdes në aksident në Elbasan, nëna që drejtonte maiknën në gjendje të rëndë.
Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Elbasan. Në fshatin Bujqës një makinë e drejtuar nga një 38-vjeçare ka dalë nga rruga dhe si pasojë është ndarë nga jeta fëmija i saj 3-...
KAS rrëzon kërkesën e PD-së dhe LSI-së/ Nuk ka përsëritje të zgjedhjeve në Korçë dhe Elbasan.
Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e opozitës për të shpallur të pavlefshme zgjedhjet në Korçë dhe në Elbasan. Ditën e sotme pritet që të jepet edhe vendimi për zgjedhje...
Kryetarja e Gjykatës e Elbasanit sfilon në zyrë për TikTok. Ka liruar të fortin e bandës së Gaxhait. ILD fillon hetim disiplinor
Gjykata, institucioni ku pritet të vendoset drejtësi, në Elbasan është kthyer në "pasarelë" sfilatash për TikTok. Kryetarja e gjykatës së Elbasanit Enkeleda Kapedani ka "harruar" krimin dhe shfaqe...
Vrasja e Everest Çakajt/ Zbardhet dëshmia e gruas së viktimës
Elbasani i trondit mbrëmjen e djeshme nga një vrasje e tipit mafioz, në lagjen “Skënderbej” dhe ku mbeti viktimë Everest Çaka dhe u plagos me një plumb në dorë bashkëshortja e tij Silvana Çaka....
Faqja 1 prej 812345...E fundit »