Etiketa: is_tag

Zgjedhjet/ Prapë nga Elbasani vijnë lajme dhune: Përplasen kandidati Luçiano Boçi dhe biznesmeni Gjergj Luca.
Një përplasje ka ndodhur sot në Elbasan mes kandidatit për deputet nga radhët e Partisë Demokratike Luçiano Boçi dhe biznesmenit Gjergj Luca. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në një lokal në z...
I ikën të atit nga duart, 24 vjeçari me COVID hidhet nga kati i 3-të i laboratorit të spitalit të Elbasanit! Ndodhet në gjendje të stabilizuar
Një 24 vjeçar i cili ishte infektuar me COVID është hedhur nga kati i 3 i laboratorit të spitalit të Elbasanit. 24 vjeçari është transportuar menjeherë në spital dhe gjendja e tij shëndetësore ësh...
Përplasja e militantëve në Elbasan, Rama: Shfaqje vulgare dhe e turpshme e degradimit të opozitës
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Twitter ditën e sotme, pas përplasjes së militantëve në ditën e verës në Elbasan.  Ai e ka quajtur një shfaqje vulgare dhe të turpshme e një shembull të degr...
Incidenti në Elbasan në ditën e verës/ Përplasen militantët e PD e PS. Rama: 100 kopje të Metës. Basha akuzon kryeministrin
Dita e Verës në Elbasan supozohej të ishte një ditë feste, por militantët e PD dhe PS prishën traditën edhe në një vit pandemie dhe u përplasen fizikisht me njëri-tjetrin. Ndryshe nga vitet e...
Elbasan/ Pedagogu, i infektuar me covid, hidhet nga kati i 7-të i pallatit! Shpëton vetëm me një frakturë në krah
Një ngjarje e rëndë ndodhi dje në mbrëmje në qytetin e Elbasanit, ku një pedagod i Unioversitetit në këtë qytet,  është hedhur nga kati i 7 i pallatit ku banonte. Mësohet se ngjarja ka ndodhur ...
Protestë në Elbasan, kryetari i Bashkisë del në rrugë dhe flet me protestuesit: Mos i shkatërroni koshat e mbeturinave dhe sinjalistikën rrugore
Protestat për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv i “Shqiponjave” ka përfshirë krahas Tiranës edhe qytetin e Elbasanit.  Teksa një grup adoleshentësh dhe fëmijësh janë mbledhu...
COVID-19, vdes në moshën 66-vjeçare Engjëll Dakli, ish-kryebashkiaku i Elbasanit
Një tjetër zyrtar i larte ka humbur jetën nga koronavirusi. Ish-kryebashkiaku i Elbasanit Engjëll Dakli nuk ka mundur të fitojë betejën me virusin e rrezikshëm SARS-COV2 dhe pse ishte dërguar për ...
Covid19/ Në Elbasan- dy të vdekur, i riu ishte vetëm 37 vjeç.
Dy persona kanë ndërruar jetë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan, njëri vetem 37 vjeç, ndersa i dyti 73-vjeçar. Të dy ata ishin pa sëmundje bashkëshoqëruese. Mësohet se 37-vje...
Lefter Zhidru, njeriu që turbulloi 5 orë Elbasanin, kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë
Të tjera detaje mësohen për 71-vjeçarin e ekzekutuar dje nga policia në Elbasan, Lefter Zhidru. Zhidru me origjinë nga Xarra e Sarandës, mësohet se  dikur ka punuarsi zetorist dhe në vitet ...
Terror në Elbasan/ RENEA mbërrin me sniper dhe ambulanca, 71-vjeçari vijon të qëllojë me automatik…
  ELBASAN- Lefter Zhidru, 71- vjeç, vijon të qëllojë mbi policinë. Ai prej disa minutash është mbyllur në banesë, ndërsa nga të shtënat janë plagosur dy të rinj, fatmirësisht jashtë rre...