Etiketa: facebook

George Soros akuzon Facebook-un se po punon për rizgjedhjen e presidentit Trump
Nga: AMY FURR   Facebook po ndihmon për të rizgjedhur Presidentin Trump në vitin 2020 në këmbim të mbrojtjes, pohoi miliarderi George Soros të enjten në Davos, Zvicër. “Facebook do t...
Facebook njofton se sot, 30 qershor, Është ditë zgjedhjesh; kush ka harruar të ngriht e të votojë
Ka nisur prej orës 07:00 votimi për zgjedhjet vendore që po mbahen sot në vend për zgjedhjen e 61 kryetarëve të rinj bashkiak. Në këto 30 vite këto janë zgjedhjet e para ku opozita më e madhe në v...
Raporti:Facebook, Twitter, Google nuk arrijnë të ndalojnë përhapjen e videos së masakrës të Zelandës së Re
  Facebook, Twitter, dhe YouTube i Google raportojnë se u përpoqën të ndalonin një video të dyshuar për masakrën e xhamisë të Zelandës së Re të premten. Sipas CNN Business, rrjetet soci...
Ligjvënësit në Mbretërinë e Bashkuar: Facebook vepron si ‘gangsterët digjital’
Daniel LEAL-OLIVAS/AFP   Një raport i ri nga ligjvënësit në Mbretërinë e Bashkuar e ka quajtur CEO-n e Facebook Mark Zuckerberg përgjegjës direkt, duke e akuzuar atë për "mospërfillje" ...
Facebook nuk cedon mbi reklamat politike përpara zgjedhjeve në BE
  Facebook kohët e fundit deklaroi se kompania ka në plan të shtojë rregullat rreth reklamave politike në platformën e mediave sociale përpara zgjedhjeve te BE-se këtë pranverë. Reuters...
Facebook mbyll “Rrjetin kryesor” të mbështetësve të Jair Bolsonaros pak ditë para zgjedhjeve të Brazilit
Sipas asaj qe raportohet Facebook thuhet se ka futur ne listat e zeza akauntet dhe faqet  e"rrjetit kryesor mbështetes" të kandidatit presidencial brazilian të krahut te djathtë Jair Bolsonaro më ...
Të tjera shqetësime për Mark Zuckerberg: “Le ta përzëmë nga presidenca e Facebook”.
Themeluesi i Facebook përfundoi nën vëzhgimin e më shumë se disa fondeve të investimeve të SHBA-se, që kërkojnë largimin e tij nga presidenca Mark Zuckerberg (përsëri) në syrin e ciklonit. Po,s...
Facebook, bashkëthemeluesit e Instagram braktisin rrjetin social
Tjetër kolpo për Facebook që humbet dy themeluesit e shoqërisë më të dashur nga të rinjtë. Në bazë të zgjedhjes, divergjencat me grupin drejtues të grupit te Zuckerberg Nga: Renato Zuccheri  ...
BE i kërkon Facebook-ut ‘durimi në limit’ mbi rregullat e konsumatorit
BE paralajmëroi rrjetin social Facebook të enjten për të sjellë kushtet e shërbimit të konsumatorit te pretenduara "false" në përputhje me rregullat e bllokut ,deri në fund të vitit ose të rreziko...
Facebook: Zbulohet fushata me llogari të rreme për të influencuar votimin e Midterm
U hoqën 32 llogari dhe faqe në rrjetet sociale që besohej se ishin krijuar për të ndikuar në zgjedhjet e nëntorit të nëntorit në Shtetet e Bashkuara. Por kush është prapa kesaj? Një përpjekje p...
Faqja 1 prej 3123