Etiketa: fier

Fier/ Avokatët bojkotojnë gjyqet, nuk e duan hartën e re të gjyqësorit.
Avokatët e Fierit janë ngritur ditën e sotme në protestë për të kundërshtuar hartën e re të gjyqësorit, duke bojkotuar punën.  Kreu i Dhomës së Avokatisë në Fier, Ermal Hamataj në një deklaratë p...
Aksidenti tragjik në Fier, 3 viktima! Vdes efektivi i FNSH dhe 2 familjarët e tij
Polici i FNSH, Sokrat Lelaj dhe gruaja e tij Fatbardha Lelaj,  ndërruan jetë nga aksidenti tragjik në aksin Levan-Tepelenë pranë fshatit Buzmadh të Fierit. Nga aksidenti ndërroi jetë edhe 78-vjeça...
Digjet i tëri autobusi në autostradën Fier-Vlorë, do të transportonte punonjësit e një kompanie.
Një autobus është shkrumbuar mëngjesin e sotëm në Novoselë në autostradën Fier –Vlorë, teksa kishte shkuar të marrë punonjësit e një fasonerie nga Cakrani. Dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë ...
Gruaja në Fier nuk u gjet sot nga bashkëshorti ‘e vrarë’ në banesë, por u vra nga bashkëshorti.
Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë mëngjes qytetin e Fierit, ku një grua 50-vjeçare është gjetur nga bashkëshorti në banesë e vdekur. Fillimisht ngjarja u raportua si vetëvrasje, por mënyra s...
Ngjarje e rëndë në Fier, gruaja e masakruar në banesë, gjendet nga bashkëshorti i saj.
Një ngjarje e rëndë ka tronditur këtë mëngjes qytetin e Fierit. Një grua 50-vjeçare, me inicialet V.M, në lagjen Sheq i madh është gjetur nga bashkëshorti në banesë e vrarë me mjet prerës. ...
Liljana 67 vjeç vdes nga i ftohti në Fier, nuk kishte energji elektrike se nuk paguante dot.
Liljana 67 vjeçare nga fshati Ferras i Fierit ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes, teksa jetonte prej shumë vitesh në kushte tejet të mjerueshme dhe në varfëri ekstreme në një kasolle gjysmë ...
Liliana vdiq vetëm 66 vjeç! Në Fier! E ngrirë
Nga: Alba Malltezi/ Ndërsa Fieri mburret përditë me ndërtesat, rrugët, urat, shkollat (dhe mirë bën), Liliana Sema, 66 vjeç luftonte përditë për të mbijetuar derisa vdiq. E ngrirë, në shtëpinë-...
Humbi jetën 3-vjeçari në kopsht, familjarët para Prokurorisë: Duam drejtësi, na kanë gënjyer
Familjarët e 3-vjeçarit, që humbi jetën në një kopsht privat në Fier, janë mbledhur para Prokurorisë, të hënën e 10 janarit. Ata kërkojnë drejtësi dhe të zbardhet ngjarja sa më parë. Në një ...
I vihet zjarri banesës së Klodian Çalamanit, autor i vrasjes së 8-vjeçarit Mateo.
Policia e Fierit ka bërë me dije se, banesa e autorit të krimit të ndodhur në Greçall, ku Mateo, 8 vjeçar u vra dhe u gropos,  është djegur. Në njoftimin zyrtar efektivët blu theksojnë se punoh...
Peticion për dënim me vdekje/ Familjarët e Mateos fillojnë mbledhjen e firmave
Në qytetin e Fierit, të pushtuar nga dhimbja e madhe për humbjen e një djali 8-vjeçar, familja e Mato Vasiu kërkon dënim kapital me varje për autorin e vrasjes Klodian Çalameni.  Ata kanë nis...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »