Etiketa: fier

Ku do të ndërtohet spitali rajonal për Jugun, dhuratë nga shteti turk. Rama: ‘Javën tjetër nis puna!’
Kryeministri Edi Rama ka qenë vetë i pranishëm sot në vendin ku mendohet që të ndërtohet spitali i ri në Fier me donacione nga qeveria turke. Teksa shoqërohej nga kryebashkiaku Armando Subashi ...
Aksident tragjik në Fier! Humb jetën çifti i bashkëshortëve nga Blinishti i Mirditës.
Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fier, ku makina tip “Toyota” ka rënë në kanalin me ujë dhe si pasojë ka humbur jetën çifti i bashkëshortëve.  Aksidenti ka ndodhur rreth o...
Përfundon Bypassi i Fierit, Rama: Brenda muajit hapim garën për “Korridorin Blu”
Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm sot në inaugurimin e hapjes së Bypass-it të Fierit, ndërsa tha se nga sot rruga është në dispozicion të publikut. I shoqëruar nga Ministrja Belinda Ballu...
Fier, protestë kundër Ramës: 2 në 3 protestues të ‘naftës’ janë anëtarë të PD
Kryeministri Edi Rama ishte sot në Fier, ku disa qytetarë e punonjës të rafinerisë së naftës kanë dalë në protestë, ndërsa një tjetër e ka fyer atë dhe më pas policia e ka shoqëruar. Kamerat e ...
COVID-19/ Fieri tani quhet ‘vatër infeksioni’, nis dezinfektimi. Dikush hyri në Patos
4 persona janë identifikuar si të prekur me koronavirus në Fier. Lajmi i ka bërë qytetarët edhe më të kujdesshëm. Në qytetin e Fierit sot ka patur shumë pak persona në rrugë. Pjesa më e madh...
Dhjetëra nxënës të helmuar në shkollën e Fierit. Ministre Shahini: ‘Është herë e dytë, tani tolerohet më’.
Ministrja e Arsimit besa Shahini ka mbërritur në Fier për të parë nga afër gjendjen e gjimnazistëve. “ Kjo ka lidhje me një pajisje te përdorur nga nxënësit, edhe herën e parë edhe tani. Herën ...
Kur tejkalohet ‘kufiri’ i krimit; të burgosurit nuk pranojnë në burgun e tyre ‘monstrën’ nga Fieri
Njëri nga tre vrasësit që morën pjesë në aktin makabër të Drita Saliaj në fshatin Gjerbës të Fierit, nuk është prnauar nga të burgosurit në ambientet e tyre në Fier. Erviz Zotaj dyshohet se bshkë ...
Sekuestrohet pasuri me vlerë 12 milionë euro në Fier
    -Arjan Shanaj i arrestuar në Greqi për trafik kokaine- 12 milionë euro pasuri iu sekuestruan një 54-vjeçari nga Fieri, i arrestuar në Greqi për trafik kokaine. Prokuroria, në bashkëp...
I armatosur me armën e rrëmbyer policit hyn në spital dhe plagos 4 vetë, FNSH rrethon spitalin.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot pasdite në mjediset e Spitalit të Fierit. Raportohet se një person i armatosur ka hyrë në ambientet e spitalit dhe ka qëlluar ndaj disa shtetasve, duke plagos...
Plagosja e policit në protestën e Fierit, pas bashkiakut ndalohen edhe dy persona të tjerë
Policia e Fierit ka shoqëruar në komisariat dy shtetas të tjerë, përveç zyrtarit të Bashkisë së Mallakastrës që dyshohet se qëlloi me gurë. Edhe dy të tjerët ushtruan dhunë ndaj punonjësve të poli...
Faqja 4 prej 8« E para...23456...E fundit »