Etiketa: france

Franca voton: Globalizmi përballë Sovranitetit në garën presidenciale.
Raundi i dytë i zgjedhjeve Presidenciale për 2017, mbaron sot me garën që zhvillohet mes dy alternativave: Globalizëm dhe multikulturalizëm, apo sovranitet dhe anti- emigracion masiv. Të dy kan...
Zgjedhjet Franceze: Emmanuel Macron, ditën e fundit ankohet për sulme ‘masive’ nga hakerat
(FOTO: Macron, fushata ka përfunduar drejt votimit të të Dielës)/ Fushata elektorale e kandidatit Emmanuel Macron thotë se është synuar nga një “sulm masiv i hakerve” pasi një sasi dokumentesh ...
Zgjedhjet Franceze: Macron dhe Le Pen paketojnë fushatën e tensionuar. Pritet e Diela.
Të dy kandidatët, duke shpresuar secili se do të jetë president i ardhshëm i Francës, po bëjnë sulmet finale për votat në ditët e fundit të fushatës para të Dielës së votimit. Centristi Emmanue...
NË FOTO: Demonstrata të të Majtës ekstreme kundër Marine Le Pen.
Grupe të komunistëve, të anti- racistëve dhe të tjerë të të majtës ekstreme marshuan në rrugët e Parisit nga Sheshi i Republikës drejt Bastille duke protestuar kandidaten Marine Le Pen. Protest...
Zgjedhjet në Francë: Le Pen dhe Macron ndeshen në prag të balotazhit
Të dy rivalët e garës presidenciale në Francë kanë hedhur në treg akuza ndaj njëri tjetrit në fillim të javës së fundit të garës. Kandidatja e krahut të djathtë Marine Le Pen e zhdëpi pro- BE d...
Francë/ Macron ndjek Le Pen: Në qoftë se BE nuk reformohet, do të përballet me ‘Frexit’
Kandidati favorit në zgjedhjet presidenciale të Francës, Emannuel Macron ka thënë për BBC se BE duhet të reformohet ose të përballohet me perspektivën e "Frexit", dmth., me daljen e Francës nga BE...
Francë: Përpara debatit të ‘egër’, krahasimi i finalistëve LE PEN – MACRON
Shkruan Le Point/ Dueli Marine Le Pen - Emmanuel Macron është shumë i egër, përpara debatit të javës së ardhëshme. Emmanuel Macron ka vendosur ta bëjë fushatën me masa të huazuara njëherësh ...
Presidencialet në Francë: ‘Fushatë pa shkëlqim’; Macron shihet që po rrëshqet në sondazhe.
(FOTO: Kandidati pro- globalist i Francës, Emannuel Macron)/ Sondazhet e garës  presidenciale në Francë po ngushtohen teksa fushatës së Emmanuel Macron po i bie shkëlqimi i fillimit teksa më sh...
Francë: Zgjedhjet Presidenciale 2017: Përse është e mundur një fitore e Marine Le Pen?
(Fizikani Serge Galam, i cili parashikoi fitoren e Trump, shpjegon se abstenimi i diferencuar mund t'i japë fitoren kandidates së Frontit nacional)/. Nga: THOMAS MAHLER/ Le Point.fr Serge...
Votuesit e majtë mund të ndajnë gratë mes tyre, të djathtët janë më shumë dominues seksual- Studimi.
Prirja e njerëzve të majtë ekstrem në angazhimin me disa partnerë dhe me seks në grup bien në besimin se prona është vjedhur. Ndërsa populistët e djathtë shijojnë seksin e çuditshëm për shkak të v...
Faqja 20 prej 26« E para...10...1819202122...E fundit »