Etiketa: france

Francë: Manuel Valls shpall kandidaturën për president këtë të hënë. Po presim, akoma e hënë është
(FOTO: Manuel Valls, flamuri i Francës në sfond) -Nuk dihet, e François Hollande-it apo e Manuel Valls, është tehu ose doreza e thikës që ka çarë të majtën- Kryeministri drekoi me François H...
Hollande tërhiqet, Valls përshëndet “zgjedhjen prej burri shteti”
  François Hollande njoftoi të enjten në një dalje të drejtëpërdrejtë nga pallati Elysée se nuk do të rikandidojë për president. Në një fjalim dhjetë minutësh, François Hollande njoftoi se ...
E majta franceze po kryen vetëvrasje
(FOTO: Francois Holande dhe Manuel Valls) Ndërsa e djathta e zgjodhi përfaqësuesin e vet, François Fillon, për presidencialet e 2017, nga e majta është shpallur lufta midis François Hollande dh...
Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
(FOTO: François Fillon) Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhjet e të djathtës dhe qendrës së djathtë. "Njeri i r...
François Fillon presidenti i ardhshëm i Francës?
(FOTO: François Fillon, kandidat për president i Francës) Shumë shpejt për ta thënë, por mbrëmë Franca ndoqi drejtpërdrejt fitoren e pastër të tij përballë Alain Juppé. Ja disa nga elementet...
Sarkozy dështoi në garën si kandidat për President i Francës
(FOTO: Nicolas Sarkozy në një moment kur lexon rezultatin negativ në garën e tij të parë)   -Ish kryeministri i Francës François Fillon dhe  Alain Juppé tani përballë në votimet e dyta ...
Julie Gayet: Një libër mbi aktoren dhe marrëdhënien me François Hollande
Nga Katia Fache/ Aktorja, producentja dhe shoqja "indipendente" e François Hollande është objekt i një libri që del në fund të janarit të ardhshëm. Por disa detaje janë zbuluar që tani... Ka...
Si sot, me 24 tetor/ “Edhe në ekstravagancë, moda duhet të ketë kuptim”- Dior
  Më 24 tetor 1957 do të ndahej nga jeta stilisti i madh francez Christian Dior. Në vitin 1928, Christian Dior do të hapte një galeri arti në Paris, përpara se të bëhej, më 1938, modeli...
Presidenti Holande kryen “vetëvrasje politike”.
  Në një intervistë që dha për gazetën “Le Monde”, presidneti Holande kreu “vetëvrasje politike”, shkruan gazetari i BBC, Hugh Schofield. I çuditi të gjithë, ndërsa po mendonin se cili po ...
Në televizionin Francez, komentatori puth gjoksin e një gruaje në ekran Live/ VIDEO
  Ndërsa Donald Trump, kandidati për Shtëpinë e Bardhë, qënka mburrur në një bisedë private se mund të ketë në dorë gruan që do, pasi "gratë i duan yjet" televiziv, komentatori i televizio...
Faqja 25 prej 26« E para...10...2223242526