Etiketa: genova

Skema në 3D si ra ura e tragjedisë në Genova, Itali. VIDEO
Tragjedi që goditi rëndë Genovën dhe mbarë Italinë, me rënien e urës Morandi më 14 gusht u mori jetën 43 personave, mes tyre edhe dy shqiptarë, ndërsa shumë të tjerë u plagosën. Pasi ka kaluar ...
Numri i të vdekurve në urën e Genovës arrin 43; kërkimet do të vazhdojnë pa ndonjë shpresë
AFP / Piero CRUCIATTI Numri i viktimave të urës së Genovës arriti në 43 ditën e  Diele ndërsa ekipet e shpëtimit konfirmojnë se kanë gjetur familjet e që besohet se ishin të zhdukura, një ditë ...
Italia varros viktimat e urës, kur zemërimi rritet dhe trupa të tjerë zbulohen në makina.
AFP / Piero CRUCIATTI Të zbukuruar me lule dhe fotografi, arkivolet- mes të cilëve një i bardhë i vogël për viktimën më të ri- tetë vjeç,- shtrihen në qendër të ekspozitës e transformuar në kis...
Dy flamuj shqiptar në ceremoninë e tragjedisë Morandi. Trupat e Marjusit dhe Admirit përcillen krahas 18-ve në Genova.
Në Genova kanë nisur homazhet për 18 prej viktimave të tragjedisë së Urës Morandi. Mes arkivoleve qëndrojnë dhe ata të dy të rinjve shqiptarë, Marjus Djerri dhe Admir Bokrina. Ata ishin duke ud...
Rënia e urës në Itali: Genova në funeralin shtetëror, disa familje sfidojnë qeverinë në ceremoni.
Presidenti Italian, Sergio Mattarella po bëhet gati të kryesojë funeralin shtetëror për 18 viktima të urës që ra ditën e  Marte në Genova. Zoti Mattarella dhe kryeministri Giuseppe Conte do të ...
Ura Morandi/ Ekipet e shpëtimit kërkojnë për të mbijetuar, ndërsa zija dhe zemërimi kanë pushtuar Italinë.
AFP / MARCO BERTORELLO Ura Morandi në Gjenova, Itali, u shemb pa asnjë paralajmërim ditën e  Martë, duke i kthyer në copa- copa shuma makina, kamionë që nga lartësia 45 metra për në shinat e tr...
Itali: Mes 35 viktimave të Urës, edhe dy të rinj shqiptarë
( FOTO: Marjus Djerri dhe Edi Bokrina, dy të rinj shqiptarë që mbetën mes viktimave të Urës)/ Edhe dy shqiptarë mes rrënojave të urës ‘tragjike’ Morandi në Gjenova të Italisë ku vdiqën 35 vetë....
Kompania që ndërtoi urën e vdekjes ‘Morandi’ në Itali ka në dorë një projekt në Shqipëri me 25 milionë euro
Condotte SPA’ kompania që ndërtoi urën Morandi në Genova, e cila u shemb ditën e sotme, duke shkaktuar 35 viktima, dhe dhjetëra të plagosur, 6 muaj më parë u përfshi në një skandal korruptiv në It...
Itali, ura në Genova: Deri tani janë “rreth 30” të vdekur, sipas ministrit Salvini
Ura e autostradës që u shemb në veriperëndim të qytetit italian, Genoa, ka vrarë rreth 30 persona teksa makinat ranë nga 100 metra lartësi në urën e thyer- tha ministri i Brendshëm Salvini. Mom...