Etiketa: gomone

Delta Force dhe Guardia di Finanza, betejë në detin e Vlorës për kapjen e gomones me drogë.
Një operacion i gjere ne ndjekje te nje gomoneje, ka nidur qe nga mengjesi në Vlorë. Delta Force bashkë me forcat e Guardia di Finanza janë në ndjekje të një gomone me dy persona. Raportohet se...
FOTO/ Gomonet nuk janë vetëm ‘të këqija’, këto ditë qenkan ‘sa të mira’!
Gomonet kanë hyrë në bisedat tona si ‘të këqija’ dhe ‘të tmerrshme’. Sa thua fjalën ‘gomone’ të vijnë parasysh emigrantë që nisen në rrugë të paligjshme drejt Italisë, skafistë që mbysin në ujëra ...
685 kg. kanabis kapen në mesnatë në një gomone të gatshme për nisje
Një gomone me 685 kg kanabis është gjetur pas mesnate e fshehur në pyll pranë Lumit të Vjosës. Sipas policisë së Vlorës, mjeti lundrues është gjetur rreth 1 km larg grykëderdhjes së lumit, dhe bre...
Një gomone nga Shqipëria me 12 milionë euro drogë në bord, kapet në Bari
Drejtoria Antimafia e Policisë së Barit në bashkëpunim me repartin territoral të policisë financiare të komunës së Barleta e Molfeta kanë sekuestruar drogën që vinte nga Shqipëria dhe kanë arrestu...
Të gjithë në qetësi për vit të ri, vetëm droga punoi.
  (FOTO: Drogë e bërë gati për transport në Itali)/ Të gjithë e shpallën ditë të qetë dhe natë të qetë festën e Vitit të ri. Policia, aq më shumë. E vërteta e dëshmuar në media dhe n...
1.8 milionë drogë nga Shqipëria u kap në Ancona
  Historia e 5 shqiptarëve që u kapën nga Policia Italiane, pse po transportonin 1. 8 tonë drogë kanabis sattiva, me një gomone të gjatë 8 metra, nuk ka të sosur. U kapën pardje në Anco...
Mbrëmë natën u kapën në Itali 5 skafistë shqiptarë dhe një gomone me marijuanë
  Sot, Policia e Italisë njoftoi se mbrëmë gjatë natës ka arrestuar 5 skafistë shqiptarë e ka sekuestruar gomonen e tyre me 2 tonë marijuanë në bord. Me këtë gomone ata kishin transportuar...