Etiketa: greqi

Të pyesin në dyqan: “do bukë me miell grek?”. Sikur të thuash ‘po’!…. Bllokohet 27 tonë miell.
Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një ngarkesë prej 27 ton miell gruri më origjinë greke për shkak se nuk kishte fletë analizë që konfirmon sigurinë e produktit. Një njoftimin shpërnda...
Kryeministri Grek, Tsipras viziton skenat e katastrofës së zjarreve ‘fshehurazi’ nga frika e protestave.
Kryeministri grek, Alexis Tsipras sot e hënë ka bërë vizitën e parë në zonën e shkatërruar nga zjarret më të rëndë që kanë rënë në historinë e Greqisë. Kritika shumë të rënda kanë rënë mbi qeverin...
Zyrtare: Një nga 84 viktimat e zjarreve në Greqi, është shqiptar
GREQI- Konfirmohet viktima e parë shqiptare nga zjarret masive që përfshinë Greqinë. ‘Bëhet fjalë për shtetin Viktor Ceko nga Vlora. Lajmi është konfirmuar nga Ambasada Shqiptare në Athinë. Mës...
Një shqiptar në Athinë ndan ndihma pas zjarreve, ca të tjerë këtu ‘fërkojnë duart’ për grekët.
Rrjetet sociale po përhapin urrejtje dhe neveri nga njerëz perversë që ‘lumturohen pse u dogjën grekët’. Ka plot nga ata që po thonë se ‘mirë iu bë’ fëmijëve dhe të rriturve grekë pse i dogji zjar...
Greqia llogarit koston e zjarrit më vdekjeprurës në kujtesën e saj, ndërsa akoma ringjallen xhepa zjarri.
Greqia po bën llogaritë e kostos së zjarrit më vdekjeprurës që ka ndodhur gjatë gjithë kujtesës së jetës së saj, ndërsa ekipet e shpëtimit po kërkojnë për shtëpitë dhe makinat e djegura dhe njerëz...
Përqafoni përditë fëmijët tuaj!- shkruan nëna greke që humbi dy fëmijët dhe burrin/ SKY TV
GREQI- Ndërsa operacionet për kërkimin e personave që rezultojnë ende të zhdukur pas zjarreve masive që ‘pushtuan’ Greqinë që pasditen e së hënës, nxjerrin në dritë edhe histori tragjike. I til...
Prapë ka zëra se mes 80 viktimave nga zjarret në Greqi ndodhen edhe dy shqiptarë
( FOTO: CNN Grek)/ Teksa numri i viktimave në Greqi pas zjarreve masive vijon të rritet, të shumtë janë edhe personat e humbur, trupat e të cilëve nuk janë gjetur ende. Ambasada shqiptare në...
Zëdhënësi Qeveritar i Greqisë, Dhimitër Tzanakopozlos, ka njoftuar masat për lehtësimin e pasojave nga tragjedia e zjarreve.
Ambasada e Republikës së Greqisë në Tiranë njofton mbi masat e shtetit grek ndaj të prekurve nga tragjedia e zjarreve në Greqi: Në një mbledhje të jashtëzakonshme  nën drejtimin e Kryeministrit...
CNN Grek: Rritet në 74 numri i viktimave të tragjedisë së zjarrit
Të paktën 74 persona kanë mbetur të vdekur nga zjarret afër Athinës- njoftoi para pak minutash televizioni CNN Grek në Athinë. Zjarret më vdekjeprurëse kanë goditur vendin, që nga flakët që dog...
Greqia, tre ditë në zi kombëtare, zjarri ka vrarë 60 vetë
Kryeministri grek, Tsipras, ka shpallur tre ditë zi kombëtare në shenjë pikëllimi për viktimat e zjarrit të tmerrshëm që mposhti Greqinë. Të paktën 60 persona kanë vdekur nga zjarri në rajonin ...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »