Etiketa: greqi

Tërmet me magnitudë 6 ballë në Greqi, ndjehet edhe në Tiranë, Durrës, Sarandë e deri në Lezhë!
Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në Korçë, Pogradec, Fushë Krujë, Durrës, Sarandë, Gjirokastër, Berat dhe...
Tërmet i fortë në Greqi, lëkundjet ndihen deri në Shqipëri
Një tërmet i fuqishëm me mangitudë 6.2 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë rreth orës 11:20 të paradites së sotme. Lëkundjet e forta janë ndjerë deri në Shqipëri. Epiqendra ishte 24 km në ver...
Merkel inkurajoi Ramën/ Gazeta Bild, komenton ndërmjetësimin mes Turqisë e Greqisë
Në mediat gjermane është komentuar ndërmjetësimi shqiptar për krizën greko turke. Gazeta gjermane Bild shkruan se ka qenë Merkel që personalisht ka inkurajruar Ramën të ulë në tavolinën e bise...
Pas vizitës në Turqi, Rama nesër nis vizitën në Greqi / Takim “kokë më kokë” me ministrin Dendias
Kryeministri Rama do jetë ditën e nesërme për një vizitë zyrtare në Athinë.  Burime për Top Channel bëjnë me dije se Kryeministri do të mbërrij nesër në orën 11:30 në Greqi, dhe në vazhdim do t...
Në Kapshticë e kaluan kufirin në vetëm 2 mijë emigrantë për 4 ditë. Pak emigrantë këtë vit për festa
Mbi 2000 persona kane hyre ne Shqipëri nga Kapshtica gjate 4 ditëve te fundit. Emigrantet po vijnë për te festuar me familjet e tyre pavarësisht pandemisë.  Per shkak se shteti grek...
Hapet Kapshtica sot vetëm për hyrjen në Shqipëri. Kategoritë që përjashtohen
Nga dita e sotme dhe në vazhdim, nga ora 06:00 e mëngjesit, deri në 22:00 të mbrëmjes, do të lejohen të dalin nga Greqia dhe të hyjnë në Shqipëri përmes Kapshticës, këmbësorët dhe kamionët e mallr...
Nëna që mbyti me duar vajzën e saj 9-muajshe, nga Greqia arrestohet në Korçë.
Është bërë i mundur arrestimi i një shtetaseje me rrezikshmëri të lartë shoqërore,  46-vjeçarja e dënuar në Greqi me 20 vite burg për veprën penale “Vrasja me paramendim”.  Irena Kostaki (Zer...
Greqia shtyn deri më 30 nëntor masat kufizuese me Shqipërinë
Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se duke marrë shkas nga të dhënat e fundit epidemiologjike, qeveria greke ka vendosur t’i shtyjë deri më 30 nëntor masat kufizuese me Shqipërinë....
Tërmet në Izmir/ 12 viktima dhe mbi 400 të plagosur në Turqi! Dy fëmijë të vdekur në Greqi!
Një tërmet i fuqishëm 6.6 ballë ka tronditur brigjet e Izmir në Turqi. Lëkundjet e forta janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa dhe në Greqi. Deri më tani raportohet se janë ...
Tërmet i fuqishëm në Turqi e Greqi; 6.7 shkalla rihter
Një tërmet i fuqishëm ka goditur para pak minutash Turqinë. Lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli, Bursa si dhe në Greqi. Qendra e tërmetit që u ndie në shumë provinca...
Faqja 3 prej 1912345...10...E fundit »