Etiketa: habilaj

Lidhja me çështjen Habilaj/ Arrestohet ish-shefi i policisë së Dhërmiut, Sokol Bode
Forcat e policisë kanë vënë në pranga mbrëmjen e sotme ish-shefi i stacionit policor të Dhërmiut, Sokol Bode. Bode akuzohet si një nga ish-zyrtarët e policisë, ku bëjnë pjesë edhe...
SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të Habilajve në Vlorë, vlera arrin në 82 milionë lekë
Prokuroria e Posaçme SPAK ka kërkuar konfiskimin e pasurive në zotërim të Moisi Habilaj, Florian Habilaj dhe familjarëve të tyre. Vlera e pasurive për të cilat kërkohet konfiskim arrin në 82.44...
‘Ndëshkime shembullore!’ për Habilajt në Itali. Kërkohen 18 vjet burg për Moisiun. Tahiri- nën vëzhgim…
Prokuroria e Katanias ka dhënë pretencën e saj në përfundim të hetimeve për bandën e Habilajve. Ndëshkime shembullore, kështu i përshkruajnë mediat italiane pretencën e prokurorisë së Katanias për...
Gazetari italian është ‘i sigurt’ se Moisi Habilaj është marrë në pyetje sot, por nuk dihet çfarë…
Gazetari italian Dario De Luca ka dhënë detaje për,  lidhur me marrjen në pyetje të Moisi Habilajn nga prokurorët shqiptarë. Ai tha për Neës24 se Habilaj u pyet sot në orën 09:00 nga prokurorët sh...
Nuk mund të ‘heshtë’ dosja “Tahiri”, prokurorët marrin në pyetje Moisi Habilajn
Ish- kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj dhe Vladimir Mara ndodhën në Itali, ndërsa sonte pritet që të marrin në pyetje anëtarët e grupit “Habilaj”. Moisi Habilajn, Nezar ...
Kush tha se prokurorët e ‘Habilaj’ kanë rënë në gjumë? Financieri i bandës ekstradohet në Itali.
Ishte folur mjaft se edhe prokurorët e Canatias në Itali ishin ‘lodhur’ me dosjen voluminoze të bandës së narkotikëve ‘Habilaj’. Por lëvizjet e fundit dëshmojnë se puna hetimore është në dinamikë....
‘Rrjedh’ dosja italiane ‘Habilaj’. Pse Moisiu ‘i ndershëm’ nuk bleu ‘Rolex’ për vete?!
Këta janë kështu: Trafikantë, të paskrupull, borxhaxhinj, por edhe ‘gjenerozë’ dhe ‘ të ndershëm’ me partnerët. Si pijanecët edhe trafikantët konsiderohen ‘të mirë’ për këto arsye. Moisi Habila...
Gjykata e Catania-s jep vendimin për bandën ‘Habilaj’
Gjykata e Katanias, e cila pritej të merrte një vendim mbi statusin e tetë anëtarëve të bands ‘Habilaj’ pasi u dëgjuan pardje, sot ka marrë vendimin. Vendimi është marrë orët e fundit. Gjykata ...
Dyshohet se banda kriminale hynte e dilte në Ministri; sekuestrohet libri i hyrje- daljeve.
Veprimet hetimore që po kryen Prokuroria e Krimeve të Rënda për dosjen “Tahiri-Habilaj” ka ardhur në pikën që dyshohet për lidhje të ngushta mes anëtarëve të bandës dhe stafit të Ministrisë si dhe...
Agjentët italian arrestojnë edhe Nazer Seitin e bandës ‘Habilaj’. Zbarkim i prokurorisë së Catanias në Tiranë.
Prokuroria e Catanias me anë të një njoftimi për hetimin lidhur me trafikimin e drogës dhe armëve nga banda e “Habilajve”, në kuadër të operacionit të njohur si “Rosa dei Venti”, njofton se efekti...
Faqja 1 prej 212