Etiketa: haradinaj

Thahen lotët e simpatizanëve, Haradinaj pendohet dhe kthehet nga Haga si kryeministër.
Akoma pa u tharë lotët e të devotshmëve të kryeministrit Haradinaj, ai zbret nga avioni dhe deklarohet si kryeministër. Të devotshmit kishin derdhur lot heroizmi për dorëheqjen e Haradinaj dhe e k...
Haradinaj në Hagë zgjedh taktikën: ‘Mos u përgjigj e mos u zbulo; dhe kandido përsëri në Kosovë’.
Ramush Haradinaj ka përfunduar intervistimin nga Dhomat e Specializuara në Hagë. Ai ka zgjedhur të mos përgjigjet në asnjë nga pyetjet, por me pjesëmarrjen e tij ka kryer obligimin ligjor që t’...
Haradinaj dhe Krasniqi merren nesër në pyetje në Hagë; Policia holandeze shton prezencën
Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj do të merret nesër në pyetje nga Gjykata Speciale. Top Channel mëson se seanca e pyetjeve do zhvillohet nesër në orën 09:30, në Hagë. Nesër në ...
Ish-kryeministri i Kosovës do të kandidojë nëse nuk është i akuzuar për krime lufte
PRISHTINË, 23 korrik (Reuters) - Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili është thirrur për t'u marrë në pyetje nga prokurori i krimeve të luftës në Hagë, tha të martën se do të kandid...
Ramush Haradinaj kërkon zgjedhje të reja brenda dy muajsh
Intervistë me Radio Evropa e Lirë/ Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se duhet të respektohen afatet kohore për mbajtjen e z...
Fluturimthi te Haradinaj. Çfarë gjurmon presidenti Meta, një aleancë antiamerikane?
Koment/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta sot, e dielë, ka ‘fluturuar’ drejt Prishtinës në një takim me Ramush Haradinaj, tashmë i dorëhequr nga posti i kryeministrit. Lajmi bëhet i ditur nga ...
Pas dorëheqjes së Haradinajt në Kosovë, çfarë ndodh? Pritet fjala e Thaçit.
Politika në Kosovë është në pritje të vendimit që mund të marrë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas Do të ketë zgjedhje të reja, apo një kompozim të qeverisë pa AAK? Pas dorëheqjes së Ramush H...
Pas Haradinaj, Jakup Krasniqi do të pyetet në Gjykatën Speciale
(FOTO: Jakup Krasniqi)/ Pas Ramush Haradinajt deri sot kryeministër,  edhe ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish-anëtar dhe zëdhënës i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Jakup Krasniqi, ka...
Departamenti i Shtetit lavdëron sjelljen e Haradinajt ‘për respektimin e thirrjes’ nga Gjykata.
Departament Amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për “Zërin e Amerikës” se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës. “Shtetet e Bashkuara...
Hashim Thaçi: ‘Keqardhje për Haradinaj. Besoj në pastërtinë e luftës së Kosovës’.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se me keqardhje ka mësuar që Gjykata Speciale ka thirrur për të marrë në pyetje ish-komandantin e Zonës Operative të Dukagjinit, kryeministrin Ramush H...
Faqja 1 prej 41234