Etiketa: haradinaj

Zv. Ministre e Kosovës, Vesna Mikiç tha se NATO kreu genocid, Ramush Haradinaj e liron nga detyra.
Lajmin për lirimin nga detyra të zëvendësministres së Drejtësisë, Mikiç, e ka bërë të ditur vetë Haradinaj, i cili ka publikuar vendimin. Sipas tij deklaratat e Mikiç janë të papranueshme. “Në ...
Ramush Haradinaj: Ndryshimi i kufijve është ftesë për tragjedi të reja në Ballkan.
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur edhe një herë qëndrimin e tij kundër idesë së Presidentit Hashim Thaçit për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës dhe Serbisë. Haradinaj, një...
Haradinaj nga Vlora: Një territor i bërë me luftra nuk zhbëhet me paqe
Që nga Vlora, qyteti i Pavarësisë, ku ndodhet sot për një vizitë, Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për debatin që është hapur në Kosovë dhe Shqipëri për ndryshimin e kufijve. K...
Haradinaj: Kemi jetuar para Muhamedit dhe Krishtit, jetojmë me aleatët perëndimor…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se kosovarët jetojnë një ”botë tjetër” për dallim nga myslimanët në Lindjen e Mesme. “Ne jemi një komb euroatlantik, kur ne ishim në telashe, S...
Vdes babai i kryeministrit Ramush Haradinaj
Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj. Varrimi i të ndjerit, siç bëri të ditur Kryeministri, do të bëhet të hë...
Erdogan i Turqisë kërcënon kryeministrin Haradinaj të Kosovës
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka kërcënuar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit shkarkoi nga detyra Ministrin e Brendshëm dhe Drejtorin e AKI-së. Këto shkark...
Media e Kosovës pyet: Sa Kushtoi Çanta ‘Louis Vuitton’ e Anita Haradinajt?
Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është fotografuar sot me një çantë që mban logon e firmës ‘Louis Vuitton’ gjatë një takimi në Uashington. Rroga aktua...
Pasi u tërhoq nga ‘shfuqizimi’ i Gjykatës Speciale, ambasada e SHBA i jep vizën kryeministrit Haradinaj
Ambasada amerikane në Prishtinë ia ka lëshuar vizën kryeministrit Ramush Haradinaj, vetëm pasi shefi i ekzekutivit u tërhoq nga shfuqizimi i Gjykatës Speciale, i kanë thënë burime të mirinformuara...
Haradinaj- një nga 5 të arratisurit më të kërkuar gjeopolitik gjatë vitit 2018-01-31
Revista ‘TIME’, 30 janar 2018/ Kryeministri i Kosovës,- shkruan revista- ka bërë emër nga fundi i vitit 1990 gjatë konfliktit mes Kosovës dhe Serbisë. Një komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...
FUNNY: Pse vrapoi dje kryeministri i Kosovës si ‘sprinter’ në sheshin e Kosovës/ VIDEO
Një video, në të cilën kryeministri Ramush Haradinaj sot vraponte drejt zyrave të Qeverisë, pasi bëri një fotografi me disa nxënës para shtatores së heroit Gjergj Kastrioti - Skënderbeu, shkaktoi ...
Faqja 1 prej 3123