Ish kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj, ka shprehur zemerim te madh sapo ka marre vesh se u nenshkrua marreveshja Kosove- Serbi edhe me ujembledhesin e Ujmanit. Ai eshte merzitur se kryeministri Hoti nuk ia ka mbajte besen qe te beje siç tote Haradinaj. MInistrat e AAK te Haradinaj u bene gati te japin doreheqjen.

‘AAK-ja nuk është e gatshme për bashkëpunim as në qeverisje e as në çfarëdo forme, sepse ne nuk do të ndihmojmë një marrëveshje, ku Serbia qoftë edhe indirekt bëhet palë në resurset e Kosovës”, ka thënë Haradinaj.

Por nuk ka kaluar as edhe nje ore, kur Haradinaj ka nderuar mendje. Ai ka deklaruar se do te qendroje ne qeveri

Ish- kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar marrëveshjen Kosovë- Serbi në SHBA duke zbuluar se pika për Liqenin e Ujmanit është reflektuar në marrëveshjen e nënshkruar.

Pikërisht kjo pikë, mund të ishte bërë shkak i një largimi nga qeveria të AAK-së. Por Haradinaj thotë se është reflektuar dhe ai tashmë e pranon marrëveshjen e firmosur në Shtëpinë e Bardhë.

Kaq ishte

VERITAS.COM.AL