Etiketa: holanda

Holanda ndryshon qëndrim. Blok: ‘Mbështesim Shqipërinë për negociatat!’
Pas refuzimit të çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,  Holanda deklaron se do të mbështetë përpjekjet e Tiranës. Pas shtyrjes së vendimit për hapjen e negociatave për S...
Holanda nuk tha as po as jo, përsëriti sloganin se ‘Shqipërisë i duhet më shumë punë kundër korrupsionit’.
Dje në mbrëmje u zhvillua një seancë debati në Parlamentin e Holandës mbi fjalën e këtij shteti anëtar i BE për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Holanda kërkon që Shqipëria dhe Maqedonia e V...
Qëndrimi zyrtar i Holandës: Hapja e negociatave për Shqipërinë është e parakohshme.
Televizioni Top Channel raporton se Qeveria e Holandës, e drejtuar nga Mark Rutte, i ka dërguar një letër Parlamentit ku thekson se hapja e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin E...
Ambasada e Holandës: Vazhdojmë të mbështesim Shqipërinë në fushën e reformave të nisura
Ambasada e Holandës ka reaguar menjëherë pasi parlamenti holandez votoi për mos-hapje të negociatave me Shqipërinë. Në njoftimin e ambasadës holandeze thuhet se Holanda mbetet e angazhuar për i...
Holanda nuk bllokon ‘lëvizjen e lirë’; Shqipëria pret rekomandim pozitiv për negociatat në BE/ Ministri Cakaj.
Ministri i Jashtëm Gent Cakaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” u shpreh se mocioni për vizat nga parlamenti holandez nuk është final. Ai u shpreh se ekziston një arbitër më i lartë ai që...
Lul Basha mund të jetë kryetar i PD të Holandës.
( FOTO: Familja Basha në atdheun e dytë- Holandë)/ Koment/ Suksesi që arriti Lul Basha, alias kryetar i PD në Tiranë, dëshmon se vetëm në shtetin Dutch si mund ta realizojë ëndrrën për t’u bërë...
KE: ‘Nuk ka asnjë kërkesë për kthimin e vizave!’.
Komisioni Evropian ka dijeni për votimin e Parlamentit Holandez për rikthimin e vizave me Shqipërinë, por nuk është paraqitur asnjë kërkesë për pezullim, tha zëdhënësja e KE-së, Natasha Bertaud. M...
Pse Holanda kundër!?
Nga: Ylli Dylgjeri/ Dje u dha lajmi: Hollanda kundër votës për integrimin tonë!!!! Turpi për hollandezët, e jo per Ne! Ne ua kemi bëre qokat: Të parin e qeverisë e kemi si Van Gogun Tuaj,...
Holanda transmeton përmes ambasadës në Tiranë: ‘Zgjedhje pa opozitën- për të ardhur keq’
Ambasada e Holandës në Tiranë, në njoftimin e saj për mediat, shkruan: ‘Pas konsultimeve me ambasadën e ShBA dhe ambasadën e delegacionit të BE, Holanda i bën thirrje të gjitha forcave politike...