Etiketa: imami

ARTAN IMAMI: ‘TEATRI?… PO JA KËSHTU SI KJO GODINË’, THA KADARE DHE SHIKONTE SUVANË QË BINTE
Aktori i njohur Artan Imami është angazhuar në diskutimet rreth Teatrit të ri që është planifikuar të ndërtohet. Ai nuk e pranon me vete se si mund të funksionojë më ajo ndërtesë si Teatër.. Im...
Këshilli Kombëtar/ Imami: ‘PD vazhdon të mbetet monokratike!’
Arben Imami e ka cilësuar si fiktive mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Ndërkohë që mbledhja e forumit më të lartë vendimmarrës në PD, Imami tha se po diskutohet vetëm mbi një draft, ndërkohë që janë...
PD po thërret Berishën. Imami: Berisha, i vetmi që e shpëton PD-në nga shkatërrimi
Kohët e fundit, brenda PD janë shtuar zërat që i bëjnë thirrje ish- kryeministrit Berisha të kthehet në krye të PD në këtë situatë të vështirë të ekzistencës së PD-së. Ish-ministri dhe ish-depu...
Mbaron mbledhja e Kryesisë së PD. Imami: “Kongresi i thirrur do ta çajë PD-në”.
Sapo ka mbaruar mbledhja e Kryesisë së PD, ku zoti Imami është propozuar në një komision nga Basha, por që nuk ka pranuar. Menjëherë pas mbledhjes ka deklaruar për media: ”Kongresi i thirrur do të...
Arben Imami: Meçollari ‘rrëzon’ negociatat me Greqinë, por Basha pse hesht?!
Ish-ministri i Mbrojtjes Arben Imami ka lëshuar një deklaratë për shtyp, në lidhje me shkarkimin e Artur Meçollarit.  Deklaratë e Arben Imamit: Negociatat midis palëve ndërluftuese bëhen nëp...
VIDEO: Imami- Bashës, “Analiza nuk të shpëton ty për atë që i ke bërë Partisë”.
Arben Imami një nga firmëtarët e parë për krijimin e PD, ish deputet dhe ish- ministër, sot  ndër kritikët më të ashpër të Lulzim Bashës, është përplasur dhe ka hedhur akuza mbrëmjen e djeshme në ...
PD: Imami- Bashës: ‘Jip prova pse të të besojmë”. Basha: “Kush është kundër- jashtë gardhit të PD”
Mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike ka degjeneruar në përplasje dhe sherre mes përkrahësve dhe oponentëve të kryetarit Lulzim Basha. Pas aktit të Jemin Gjanës që tentoi të dhunonte fizik...
Si i shiti Basha zgjedhjet!?
Nga Arben Imami/ Deputeti i PD-së, Arben Imami i ka bërë një akuzë të fortë kryedemokratit Lulzim Basha. Ai tha në emisionit “Të paekspozuarit” në News24 se Basha i ka shitur zgjedhjet dhe ndaj...
Kërkohet dorëheqja e Lulzim Bashës nga PD
Zoti Arben Imami dhe zonja Jozefina Topalli kërkojnë dorëheqjen e zotit Basha nga drejtimi i PD. Deklarata u bë në konferencë për shtyp. Dorëheqja e kryetarit të PD kërkohet me motivin se "me këtë...
Imami: Nuk mund të largohet Edi Rama me këtë PD
Zoti Imami e bëri deklaratën në konferencën për shtyp. Ai tha se me këtë PD qëka rrënuar strukturat, personalitetet, si të vjetër edhe të rinj, nuk mund të fitohet kurrë përballë qeverisë aktua...
Faqja 1 prej 212