Etiketa: joe-biden

Vetëm gjysma e votuesve besojnë se Biden është “mendërisht dhe fizikisht” i aftë për detyrën e presidentit.
Votuesit kryesorë të fushës së betejës presidenciale mbeten të pasigurt për aftësinë e Joe Biden (D) për të "trajtuar mendërisht dhe fizikisht" detyrat e presidencës. Kjo u zbulua në një sondazh P...
Biden deklaron se “10 deri 15 për qind” e amerikanëve janë “njerëz jo shumë të mirë”
  Ish zëvendës-presidenti amerikan Joe Biden pohoi të enjten se "10 deri 15 për qind" e amerikanëve janë "thjesht njerëz jo shumë të mirë". Siç është raportuar për herë të parë nga The ...
Joe Biden: Policët duhet të gjuajnë të dyshuarit ‘në këmbë në vend të zemrës’
Joe Biden që shpreson postin për presidentin demokrat, sugjeroi të hënën që trajnimi policor do të ndryshonte për mirë nëse oficerët mësues do të qëllonin njerëz të paarmatosur në këmbë, sesa të q...
Çfarë mendonte Osama bin Laden për zëvendëspresidentin Joe Biden?!
Nga: Fox News/ Usama bin Laden dëshironte të vriste Presidentin e atëhershëm Barack Obama në mënyrë që Joe Biden, njeri "plotësisht i papërgatitur"  të merrte përsipër postin si president dhe  ...
Raporti: Barack Obama do të mbështesë Joe Biden
Nga: JOSHUA CAPLAN   Ish Presidenti Barack Obama do të mbështesë ish-zëvendës presidentin e tij, Joe Biden, për president, në një video të planifikuar për dalje të martën në mëngjes, si...
Raporti: Joe Biden nën hetim në Ukrainë
  Ish zëvendës presidenti ndodhet nën hetim në lidhje me pretendimin për rrëzimin e kreut të Prokurorisë në vitin 2016 Hetuesit në Ukrainë kanë nisur një hetim ndaj ish-zëvendës Presidentit të ...
Senatori Ernst paralajmëron Joe Biden: ‘Edhe sikur të zgjidhesh president, menjëherë shkarkohesh!’.
Sen. Joni Ernst (R-IA) po paralajmëron zëvendës- presidentin Joe Biden sedo të përballet me impeachmentin mbi marrëveshjet e të birit me Ukrainën; edhe sikur të zgjidhej president. Ernst, që ka...
Fushata e Joe Biden kërkon që media të censurojë Rudy Giulianin
Fushata presidenciale e ish- zëvendëspresidentit Joe Biden ka dërguar një letër në çdo rrjet televiziv, duke kërkuar që ta mbajnë larg kryebashkiakun e Nju Jorkut, Rudy Giuliani. Letra është ra...
Sondazh: Mbështetja për Joe Biden kërcen gjashtë pikë; dyfish në avantazh mbi Bernie Sanders
  Ish nënpresidenti Joe Biden aktualisht udhëheq ndaj rivalit te tij më te afërt me 14 pikë, sipas një sondazhi të Morning Consult lëshuar të martën. Sondazhi kombëtar i votuesve të reg...
Joe Biden pretendon se ‘Udhëheqësit botërorë ju lutën’ që të konkurronte kundër Donald Trump
Ish-zëvendës presidenti Joe Biden thotë se vendosi të fillojë fushatën e tij presidenciale në vitin 2020, pjesërisht, sepse krerët e shteteve ndërkombëtare e telefonuan atë "duke ju lutur " që ai ...
Faqja 1 prej 212