Etiketa: juncker

Takimi Juncker- Rama: Mbështetje e Brukselit për zgjedhjet e 30 qershorit dhe hapjen e negociatave.
Kryeministri Edi Rama mori në Bruksel mbështetjen e Presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker për hapjen e negociatave por edhe për zgjedhjet vendore, për të cila ai nuk vë në dyshim...
NJË EVROPË E NDARË, E VARFËR DHE E ZHGËNJYER: SHKATËRRIM I NËNSHKRUAR NGA JUNCKER
  Nga: Lorenzo Vita/ Jean-Claude Juncker është gati të përfundojë mandatin e tij. Dhe sigurisht nuk mund të flasim për një Komision Evropian që ka respektuar planet e paravendosura. Në pak vite...
Bosi i BE thotë se Brexit do të ketë pasoja negative për britanikët.
Çdo lloj Brexiti do të dëmtojë popullin britanik, tha presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, në një intervistë në të cilën ai gjithashtu vlerësoi Angela Merkelin si një "vepër arti...
Bosi i BE-së Juncker ‘jo shumë optimist’ rreth shmangies së Brexit pa-marrëveshje
  Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker u ankua të enjten për "lodhjen nga Brexit", ndersa tha se nuk ishte më optimist për shmangien e një të ashtuquajture Brexit pa marrëv...
Brexit, Jean-Claude Juncker ngrin Tereza May: “Marrëveshja nuk do të rinegociohet”
Marrëveshja e tërheqjes nuk do të rinegociohet "sipas Presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, i cili e ka përsëritur atë te nesërmen e votimit të Parlamentit Britanik në favor të ...
Eurokratët shpërblejnë veten, rrisin pagesat e Krishtlindjeve, Juncker ‘shkakton tronditje’ në darkën festive. VIDEO
( Foto nga: JOE KLAMAR/AFP/Getty Images)/ Komisionerët evropianë dhe eurokratët e tjerë po marrin rritje të konsiderueshme të pagesave për Krishtlindje, ndërsa presidenti kontrovers i pazgjedhu...
BE hedh poshtë buxhetin Italian populist, duke hapur procesin e sanksioneve të mundshme
( FOTO: Jeane-Claude Juncker, nga Sean Gallup/Getty) Komisioni Evropian ka treguar fuqinë e madhe që ai mban mbi shtetet anëtare, duke hedhur poshtë buxhetin e qeverisë italiane dhe duke hapur ...
Gafa tjetër e Juncker, shfaqet në konferencë me këpucë të ndryshme, njëra e zezë, tjetra ngjyrë kafe. VIDEO
( Foto Arkiv: Juncker në samitin botëror ku u shfaq i dehur)/ President i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker është bërë prej kohësh objekt të qeshurash pas veprimeve të çuditshme që bën d...
Miliarda borxhe dhe copë- copë. Kështu e ka zhytur Europën zoti Juncker.
    Borxhet trashëgohen. Dhe ato që Jean-Claude Juncker do t’i lërë Bashkimit Evropian sapo mandati i tij të mbarojë, janë të mëdha. Ekonomike dhe politike. Te parat, siç tregohet ...
Matteo Salvini, hakmarrje kundër Evropës që hodhi poshtë manovrën financiare italiane.
Pas refuzimit të manovrës financiare italiane nga ana e Komisionit te BE-së, zëvendëskryeministri Matteo Salvini është kthyer për t'u dëgjuar mbi çështjen e Bilancit Europian, që do të votohet bre...
Faqja 1 prej 212