Etiketa: junker

BE NË PËRPJEKJE PËR TË ANËTARËSUAR VENDET E BALLKANIT, ME MERITË APO PA MERITË
Ditën e Diele Komisioni Europian njofton se presidenti Jeane Claude Junker dhe komisionari për zgjerim, Hahn, do të ndalen në Tiranë për takime pe krerët e shtetit dhe të politikës. Ata ndodhen...
Më në fund: Presidenti i KE, Junker, pranon: ‘Brexit do të ndodhë; nuk ka referendum të dytë’.
Presidenti i Komisionit Europian ka thënë se Brexit-i do të vazhdojë dhe se nuk do të ketë referendum të dytë, ndërsa ka paralajmëruar se shtetet anëtare që do të mbeten do të paguajnë më shumë pë...
VIDEO: Jean Claude Junker, i dehur në Letoni; puth dhe rreh me shpulla liderët e BE.
Jean Claud Juncker, Presidenti i Komisionit Europian, vijon të çudisë njerëzimin me sjelljen e tij; ai shfaqet i dehur në takime apo pritje të ndryshme. Së fundmi në rrjet po qarkullon një tjet...
Këta po guxojnë… Çfarë ka ndodhur?
Nga: Laert Skiro/ Më në fund disa njerëz nga Opozita po guxojnë të thonë të vërteta edhe ndaj atyre që “nuk prekeshin”. Të ‘paprekshëm’, dmth., të pa kritikueshëm,  ishin bërë ambasadori i Shte...
Gazetarja Erisa Zykaj konteston sjelljen e padenjë të zotit Junker ndaj mediave evropiane.
Korespondentja e ABC News, në Bruksel, Erisa Zykaj, ka komentuar deklaratën e Presidentit të Komisionit Europian, se mediat e huaja që raportojnë problemin e drogës në Shqipëri “kopjojnë njëra tje...
Jean- Claude Junker, president i KE kapet me miliona shpenzime për udhëtime dhe hotele private
Revista e famshme ‘The Spectator’ ka zbuluar se këto ditë presidenti i Këshillit të Europës, Jean Claude Junker, është kapur me një shpenzim prej 23, 600 euro për një udhëtim privat me çarter drej...
Përplasje në BE: Junker e quan Parlamentin Europian një trup “qesharak”. Sulmon Tajani. VIDEO
(FOTO: Jean- Claude Junker (majtas) dhe Antonio Trajani (djathtas)/ Presidenti i komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka nisur një sulm të hidhët mbi anëtarët e Parlamentit Europian që nuk ...
Juncker i BE- në aventurë: “Do të ndaj Amerikën” pjesë- pjesë!.
(FOTO: Jean- Claude Junker duke folur në Konferencën e PPE, Maltë)/ Sipas agjencisë Association Press (AP), Presidenti  i Komisionit Evropian, Jean-Claud Juncker,  deklaroi të enjten se preside...
Shpërthen cinizmi i Junker, President i BE: Dua që Brexit të dëmtojë Britaninë, që ta shikojnë të tjerët “sa keq”! Tani Britania “vend i botës së tretë”.
  (FOTO: Jean- Claude Junker)/ Presidenti i BE, Jean-Claude Junker, tha se Britania do të trajtohet si “vend i tretë”  Brexit dhe se divorci do të jetë aq i keq për Mbretërinë e Bashkua...
Junker i BE sot zbulon planin Post-Brexit
Presidenti i Bashkimit Europian Jean-Claude Juncker do të zbulojë të Mërkurën planin për të ardhmen pas largimit të Britanisë nga BE- tha zëdhënësi i tij. Plani i Junker, i ashtuquajtur “Letra ...
Faqja 1 prej 212