Etiketa: kavaja

Hakmarrje e PD: Bashkia Kavajë heq nga puna nipin e Astrit Patozit
Një ditë pasi Astrit Patozi ka zyrtarizuar dhe regjistruar në Gjykatë Partinë Bindja Demokratike duke iu shtuar kështu listës së partive që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit dhe do të...
Klani ‘Kavaja’ i kokainës në Mal të Zi. Bosi Baltiç vinte nga Shqipëria dhe vritet në Beograd; para tij janë vrarë 20 vetë nga klani.
Është vrarë një nga krerët e mafias ballkanike i cili ka qenë blerësi i kokainës së disa grupeve shqiptare. Rruga e fundit e tij mësohet se ka qenë Shqipëria, ku qëndronte i fshehur dhe ku kish...
Ishte njoftuar Lezha, por Basha kthen mendje dhe nis turin në Kavajë
Lulzim Basha, edhe pse kishte njoftuar se do të jetë në Lezhë për fillimin e fushatës zgjedhore në Parti, në të njëjtën orë është shfaqur në Kavajë para militantëve. Fjala e parë që tha ishte j...
NJË FITORE ÇLIRUESE PËR KAVAJËN
Nga Astrit Patozi/ Urimet më të mira Isa Sakja! Një rikthim i vuajtur, por çlirues dhe i mezipritur tek fisnikeria dhe vlerat e marra peng prej vitesh te Kavajës. Fitore e bukur për qytet...
SOT, SI 20 SHKURT ‘91
  Frrok Çupi/ Sot është 7 Maj, 26 vjet pas 20 shkurtit kur në Tiranë u shemb monumenti i diktatorit Hoxha. Atë ditë kur u rrëzua ajo masë e madhe bronzi që në zhargon e quajtën ‘bust’,  ...
Tërheqja qeveritare nga ‘Kavaja’- shëmbëlltyra e zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare.
Nga: Veritas.com.al/ Pak kohë pasi ambasadori i shteteve të Bashkuara, Donald Lu, është larguar nga zyra e kryeministrit Rama, ky ka formuluar deklaratën se ‘tërhiqet nga zgjidhjet’ moniste në ...
Protestat kanë nisur, por pa fund. Në 7 Maj në Kavajë- thotë Opozita.
Protesta që Partia Demokratike mbajti këtë të hënë duke bllokuar për një orë akset rrugore kombëtare, nuk është e vetmja. Të tjera pritet të zhvillohen në Tiranë dhe në qytete të tjera të Shqipëri...
Rritet tensioni në vend. ‘Ky vend ka zot!’- kërcënon kryeminisri para protestës së opozitës.
Partia Demokratike ka thirrur  një protestë madhe nga e gjithë Shqipëria me mbështetësit e saj në Kavajë. Protesta është thërritur më 7 Maj- ditën kur mbahen edhe zgjdhjet për kryetarin e Bashkisë...
Luan Rama i LSI prapë thotë se “LSI nuk merr pjesë në Kavajë”
  Nënkryetari i LSI, Luan Rama, luftëtari më i shpallur i LSI kundër pjesëmarrjes në zgjedhjet e Kavajës, ka dalë sot para mediave. Zoti Rama ka deklaruar se “... megjithatë LSI nuk do ...
Kavaja shkon në zgjedhje më 7 Maj; dekreti i presidentit Nishani
  Presidenti i republikës, Bujar Nishani ka dekretuar caktimin e zgjedhjeve për kryetar të bashkisë Kavajë, qarku Tiranë. Sipas këtij dekreti, zgjedhjet në këtë Bashki do të mbahen më 7...