Etiketa: komisioni

Mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Meta
Pavarësisht gjendjes së emergjencës deputetët e maxhorancës dhe opozitës parlamentare kanë mbledhur Komisionin Hetimor për Presidentin Meta, me qëllim shtyrjen e afatit të veprimtarisë edhe me 4 m...
Meta zbulon një ‘sekret’ të tmerrshëm, por ndërkohë vetë ngarkohet penalisht.
  Koment/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta është paraqitur sot për shpjegime në Komisionin Parlamentar ‘meta’ kur plotësohet dosja për shkarkimin e tij nga Kuvendi. Një nga akuzat ndaj p...
QUIZ POLITIK: Cila është ministre më e paaftë në histori? Lenka apo Mirela!?
Frrok Çupi/ Sot në mbledhjen e Komisionit të Medias, Arsimit dhe Kulturës, deputetja Albana Vokshi i është drejtuar ministres Mirela Kumbaro: “A e di ti se je ministrja më e paaftë e historisë?”...
Komisioni Elektoral i PD po mbron anëtarët “nga turpi”.
Nga. G. Miri/ Komisioni Elektoral i Partisë Demokratike ka shpërndarë sot një njoftim mbi regjistrimin e anëtarëve që do të votojnë më 22 korrik për kryetarin e ri të PD. Në njoftim bie në sy k...