Etiketa: konference

Donald Trump në konferencë: Irani u ul në gjunjë pas sulmeve; asnjë jetë nga SHBA ose nga Iraku nuk ka humbur.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sapo doli në konferencën që kishte paralajmëruar. Ai thotë se Irani "duket se po ul veshët ’pasi vuri në objektiv bazat ushtarake Amerikane në Ira...
Rama: Brenda 2020 të gjithë të prekurit do të bëhen me shtëpi.
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Durrësi duke u shprehur se brenda vitit 2020 shpreson që të gjithë personat e prekur nga tërmeti do të futen në shtëpia. Sëbashku me të është edhe Behxhet Pac...
Kryeministri Rama në konferencën para pushimeve: Përshkrimi i vitit në sfondin e lëvizjes anti- shtet’.
Kryeministri Edi Rama, ‘sallën e hartave të Kryeministrisë, po zhvillon një bashkëbisedim përmbyllës me gazetarët, para pushimeve të gushtit. Ai tha se do të fliste pak gjatë, pasi po përshkrua...
Meta: ‘Fola me Ruçin por ai ishte duke hyrë në Tepelenë’. Fati me president të papërgjegjshëm
Koment/ Ilir Meta, president i Republikës, në një gjendje mjaft të rënduar psikologjike pas iniciativës parlamentare për shkarkim, mblodhi përsëri sot gazetarë dhe mbajti një diskurs moral. Një sh...
Kryeministri Rama në konferencën e fund vitit: Fuqia blerëse është rritur, ‘qeveria e oligarkëve’?… provat thonë tjetër gjë, etj
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot konferencën e fundit të këtij viti për të folur për ngjarjet kryesore dhe zhvillimet në vend. Kryetari  i qeverisë e ka nisur me ekonominë duke deklaruar se ...
Pritet dorëheqja e Bashës në PD. Konferencë e jashtëzakonshme në ora 13. 00
Partia Demokratike ka njoftuar mediat se sot në ora 13. 00, “Partia ka një dalje të jashtëzakonshme” për mediat. Në njoftim nuk thuhet se cili do të dalë dhe për çfarë do të flitet. Burime të p...
Tahiri, i abandonuar, pritet në konferencë për shtyp. Po pse?
Pasi prokurori i përgjithshëm ka refuzuar takimin me ish- ministrin e Brendshëm dhe tani deputet, Saimir tahiri, ky ka shpallur se do të dalë në një konferencë për shtyp në ora 16.30. Pse?- sht...
Astrit Patozi: ‘Sot në ora 18.00 do të mësoni vendimin tim…’.
Nga selia e PD mësohet se po bëhet gati një konferencë për mediat nga deputeti i Partisë demokratike dhe ish- kryetar i grupit Parlamentar të PD, Astit Patozi. Menjëherë pas këtij njoftimi kanë...
KONFERENCA E ZONJËS TOPALLI: Basha ka marrë peng Partinë Demokratike.
  Zonja Jozefina Topalli, ish nënkryetare e PD dhe kryetare e Kuvendit ndodhet në një konferencë për mediat. Që në fillim ajo ka kërkuar largimin e Bashës nga PD. “Basha ka marrë peng P...
Imami: Nuk mund të largohet Edi Rama me këtë PD
Zoti Imami e bëri deklaratën në konferencën për shtyp. Ai tha se me këtë PD qëka rrënuar strukturat, personalitetet, si të vjetër edhe të rinj, nuk mund të fitohet kurrë përballë qeverisë aktua...
Faqja 1 prej 212