Etiketa: kongres

E FUNDIT/ BËJMË NJË MARRËVESHJE? KRERËT E KONGRESIT AMERIKAN
-Krerët e Kongresit nga të dyja palët pritet të marrin pjesë në një konferencë për sigurinë e kufirit në Shtëpinë e Bardhë, pasi mbyllja e pjesshme e qeverisë i afrohet votimit dy javor...- Fin...
SHBA: Demokratët kontrollojnë Dhomën e Ulët; Republikanët konsolidojnë pozita në Senat
Demokratët në Shtetet e Bashkuara kanë marrë kontrollin e Dhomnës së Përfaqësuesve në zgjedhjet e mes- mandatit, duke shkaktuar trazira ndaj Presidentit Donald Trump. Duke marrë kontrollin e dh...
NGJARJA KRYESORE – KOHA PËR VOTIM: MË NË FUND ERDHI, REPUBLIKANËT NË AVANTAZH
Më në fund erdhi. Pas qindra tubimeve të fushatës, miliarda dollarë në donacione, një blici te vazhdueshëm te reklamave televizive dhe votimeve që kanë qenë në lëvizje të plotë që nga vera, Dita e...
Demokratët e Kongresit kapen duke gërhitur gjatë fjalimit të Nanci Pelosi mbi programin DACA. VIDEO
https://youtu.be/MHNx2KiyTWg Lidere e Minorancës në Kongres, Nanci Pelosi (D-CA) mori aq shumë kohë, rreth tetë orë, për fjalimin e mbajtur në Kongres mbi programin e Obamës, DACA. Gjatë tetë orëve...
Kongresi Amerikan voton për t’u prerë ndihmat ‘vendeve jo-mike’ ku bën pjesë Shqipëria pas votimit në OKB
Fjalimi i fuqishëm i Presidentit Donald Trump në Kongresin Amerikan është pritur me miratim dhe ovacione të fuqishme. Për Amerikën hapet një epokë e re e “Bashkimit’ për të punuar në dobit të Amer...
Vlerësim i fuqishëm për fjalimin e presidentit Trump mbi ‘Deklaratën e Bashkimit’
Fjalimi i parë i Presidentit Donald Trump mbajtur para Kongresit ka ngjallur vlëerësim të fuqishëm, entuziazëm dhe 'zjarr' në sytë e amerikanëve- siç u shprehën shumë amerikanë në rrjetet sociale....
Fjalimi i parë në Kongres, Trump bën ‘Deklaratën e Bashkimit’: Ky është “momenti i ri Amerikan”.
Presidenti Donald Trump, përmes një ngjitjeje të fuqishme ka shpallur 'momentin e ri Amerikan' teksa mbajti fjalimin e tij të parë në Kongres mbi Deklaratën e Bashkimit. Në fjalimin e tij të pa...
Healthcare: Presidenti Trump lëshon ultimatum që të votohet të Premten.
(FOTO: Parashikimet brenda ligjit për kujdesin shëndetësor kanë shkaktuar debate politike- BBC)/ Megjithëse, pasi u shpall vonesa në votimin e programit të Trump mbi “Healthcare”, dhe u tha se ...
Anketim i CNN: 4 nga 5 Amerikan e vlerësojnë fjalimin e Trump si “Pozitiv”.
(FOTO: Prsidenti Trump ne sesionin e Kongresit, e Marte 28 shkurt)/ Një sondazh i CNN mes amerikanëve që kanë ndjekur fjalimin e parë të Donald Trump në sesionin e Kongresit ditën e Martë në mb...
Donald Trump mban fjalimin e parë në Kongres. “Kapitulli i ri i Madhështisë së Amerikës po nis!”
Të Martën, presidenti Donald Trump Tuesday mori pjesë dhe mbajti fjalimin e parë në sesionin e Kongresit pas Inaugurimit të tij si President. Fillimisht Presidenti iu drejtua Spikerit të Kongre...
Faqja 1 prej 212