Etiketa: kongresi

LAJM I FUNDIT/ Kongresi i PD: Japin dorëheqjen 7 anëtarë të Këshillit Kombëtar
Nga salla e Pallatit të Kongreseve ku po zhvillon punimet Kongresi Kombëtar i Partisë Demokratike, njoftohet se shtatë anëtarë të Këshillit Kombëtar, të propozuar edhe si anëtarë të Këshillit të r...
Sapo filloi Kongresi i PD, një anëtare e Këshillit tërhiqet nga gara: Basha “një grevëthyes…’
Edith Harxhi, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD dhe e propozuar në Kongresin që sapo u hap, si anëtare edhe për katër vjetet që vijnë, njofton se ‘tërhiqet nga gara’. Zonja Harxhi, ish- studen...
Sot Kongresi Kombëtar i PD, të gjithë armiqve u mbyllet dera
Sot në ora 11. 00 mblidhet Kongresi Kombëtar i PD, në të njëjtën sallë dhe në të njëjtin pallat që ishte dedikuar për Kongreset e Partisë së Punës ( Komuniste) gjatë diktaturës. Konfliktet e vitev...
Sot votimi ‘ Midterm’ për Kongresin. Thirrja e Donald Trump: ” Çdo gjë që kemi arritur është në rrezik të Mrtën”.
  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje votuesve që të mbështesin Partinë Republikane në zgjedhjet për Kongres. Votimi mbarëkombëtar sot shihet si referendum ...
Kongresi kalon ligjin, firmos presidenti Trump, merr fund bllokimi i qeverisë së Shteteve të Bashkuara
Bllokimi i qeveris së Shteteve të Bashkaura po merr fund pasi Kongresi votoi për ligjin e financimit të përkohshëm. Lidershipi Demokrat ra dakord që të mbështesë ligjin pasi mori premtimin nga ...
Mark Levin: ‘Ju bëj thirrje Mitch McConnell dhe Paul Ryan të japin dorëheqjen’
Të mërkurën, konservatori Mark Levin, në një shoë të radios kombëtare iu ka bërë thirrje ndaj kryetarit të Dhomës së republikanëve, Paul Ryan (R-WI) dhe liderit të Maxhorancës Mitch McConnell (R-K...
Jackie Speier: ‘Në Kongres kemi dy anëtarë të përzierë në ngacmime seksuale’. VIDEO
Gjatë dëshmive para Komitetit të Dhomës së Administrimit, ditën e Martë, përfaqësuesja Demokrate Jackie Speier (D-CA) deklaroi se aktualisht janë dy anëtarë të Kongresit, një Republikan dhe një De...
Mbyllet debati i Rruzullit: Kongresi i jep rezidencë bebit Charlie Gard në Amerikë.
Kongresi i Shteteve të Bashkuara ka garantuar beben britanike Charley Gard me rezidencë të përhershme në Shtetet e Bashkuara. Bebja Charley Gard, i sëmurë në gjendje kritike, prej kohësh ka hapur ...
Kongresin e PS e hapi “financa” me premtimin për 220 mijë vende pune. Blushi: Kongres i papunësisë.
Kongresi i  Partisë Socialiste është mbledhur sot në Durrës. Ra në sy se Kongresin e hapi një ministër, pikërisht ministri i Financave Arben Ahmetaj, i cili nga foltorja e Kongresit premtoi edhe 2...
E veja e Antonin Scalia merr pjesë në Kongres gjatë fjalimit të presidentit Trump.
Maureen Scalia, e veja e gjykatësit të famshëm Antonin Scalia, mori pojesë në ceremoninë e fjalimit të parë të presidentit Trump në Kongresin Amerikan, të martën në mbrëmje. Ajo ishte e ftuara e P...
Faqja 1 prej 212