Etiketa: kosovare

Turizmi – Rekord me mbi 40 mijë qytetarë kosovar kaluan sot kufirin në Morin
Mbi 20 mijë automjete dhe 40 mije qytetarë të Kosovës kaluan Morinin mëngjesin e së shtunës, duke shënuar rekord në  fluksin më të madh të muajit gusht- raportoi Ora Neës. Falë masave të marra ...
Një turist nga Prishtina: “Na keqtrajtojnë, ne kosovarët, në Durrës”. VIDEO
  Portali DurrësiLajm raporton sot ngjarje nga qyteti bregdetar dhe si trajtohen opushuesit nga Kosova: Reportazhi: Prej 17 vjetësh, Asim Aziri, është punonjës policie në Prishtinë. ...
Nga të pesë kosovarët që u plagosën rëndë në aksidentin e Laçit; njëri nuk i shpëtoi vdekjes.
Pesë shtetas kosovarë që po udhëtonin sot në mëngjes nga Tirana në drejtim të Kosovës, janë përfshirë në një aksident të rëndë në aksin rrugor mes Laçit dhe Milotit. Të pesë shtetasit kosovarë u dër...