Etiketa: kryesia

Rithemelimi zgjedh sot nënkryetarët dhe sekretarin e përgjithshëm
Kryesia e Rithemelimit do të mblidhet sot në orën 14:00 për të miratuar kandidaturat e Berishës për sekretar të përgjithshëm dhe nënkryetarët. Më pas në orën 17:00, në selinë e PD do të mblidhe...
Rithemelimi i PD mbledh Këshillin Kombëtar për Kryesinë; ç’u bë me emrin e Albana Vokshit!?
Sot Rithemelimi ka mbledhur Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike, ku do të zgjidhen anëtarët e kryesisë. Emrat e 47 kandidatëve, të cilët u bënë publike një ditë më parë do t’i propozohen Kës...
Sali Berisha përjashtohet përgjithmonë nga Partia Demokratike; edhe disa të tjerë anëtarë të Rithemelimit
Pas nje nate te gjate mbledhjeje ne seline e goditur rende nga militantet e Berishes, kryesia e PD ka marre vendimin me 'te thikte' per ndarjen nga e kaluara tragjike e Sali Berishes: Qe sot ne me...
PD në kolaps?… Mblidhet sot kryesia
KOMENT/ Partia Demokratike e Shqipërisë do të mbledhë sot më 15 nëntor, Kryesinë e saj. Lajmi është bërë i ditur nga sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, i cili përmes një mesazhi ka nj...
Nuk dihet çfarë po ndodh brenda mbledhjes së kryesisë së PS, por ‘mediat thonë’…
Kur mediat ‘thonë’, tashmë është kthyer në klishe, edhe pse në më të shumtën e rasteve nuk ndodh asgjë nga ato që thonë mediat. Edhe për mbledhjen e Kryesisë së PS që po mbahet sot, prej një jave ...
Mbaron mbledhja e Kryesisë së PD. Imami: “Kongresi i thirrur do ta çajë PD-në”.
Sapo ka mbaruar mbledhja e Kryesisë së PD, ku zoti Imami është propozuar në një komision nga Basha, por që nuk ka pranuar. Menjëherë pas mbledhjes ka deklaruar për media: ”Kongresi i thirrur do të...
Mbledhja e Kryesisë së PD për zgjedhjet. Rrëzohet kërkesa e Gent Malkos për ‘anulim procedure’
Kryesia e PD e mbledhur për procedurat e zgjedhjeve në PD, ka rrëzuar kërkesën e Genti Malkos për anulimin e procedurës. Ai foli në emër të 1/6 të anëtarësisë së PD. Grupi kundër kryetarit 'të ...
Mbledhja e Kryesisë së PD për zgjedhjet. Grupi kundër Bashës kërkon anulimin e procedurës
Ndërsa sapo është mbledhur kryesia e PD me objekt verifikimin dhe shpalljen e kandidatëve në garën për kryetar, brenda dyerve të mbylura duket se ka zhvillime. Grupi kundër kryetarit 'të ngrirë...