Etiketa: lezha

Para pak orësh vendi u lëkund nga tërmeti, shkalla 4.2 e Rihter
Një lëkundje 4.2 e shkallës rihter ka goditur vendin tonë.  Tërmeti është ndjerë në disa qytete ndërsa sipas EMSC, epiqendra ka qenë rreth 11 kilometra në lindje të qytetit të Lezhës. Lëku...
Lezha nuk i shpëton rrjetës së CoVid-19, i shtohet hartës së të prekurve.
  Lezha i shtohet hartës së të prekurve me covid-19. Pacientja e parë në Lezhë është një infermiere 54 vjeçare e cila në testin e bërë gjatë natës së mbrëmshme ka rezultuar pozitive. E...
Spiropali komenton rinumërimin në Lezhë: ‘E patë që nuk ka manipulim?!’
TIRANE- Ministrja për Shtetin dhe zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka komentuar në një konferencë për mediat, rinumërimin e 11 kutive në Lezhë pas ankimimit të Eduart Ndocajt dhe partisë Kon...
Direktiva: Zyrtarët e Lezhës kanë ngrënë banane…
  Nga: Agim Xhafka/ -Alo, e arrestuat atë të Bashkisë së Lezhës, mo?! -Po, po, morëm gjithë ç’gjetëm në zyra, nja 23 persona. -Meqenëse u bënë shumë zyrtarë prapa hekurave, akuzojini ...
Nisin përmbytjet dhe bllokimi i porteve; dallgët e detit 8 ballë. Moti provon për herë të dytë.
Durrësi dhe Vlora janë përfshirë nga moti i keq këtë mëngjes. Era e fortë ka sjellë pezullimin e lundrimit deri të dielën. Në Vlorë tragetet janë me vonesë, ndërsa në Durrës kanë mbërritur në orar...
Një djalë nga Lezha ka vënë një pasuri prej 670 mijë euro; i sekuestrohet pasuria.
Pasuria e vënë nga një djalë lezhjan ka rezultuar ‘e paligjshme’ dhe e dyshuar se është përfituar përmes shfrytëzimit të prostitucionit dhe trafikut të drogës. Pronari i saj H.V. ka vepruar jashtë...
Në protestën në Bulevardin e Tiranës sapo mbërrrin Lezha
Protestues nga Lezha sapo kanë mbërritur në protestën popullore në Tiranë dhe janë mbledhur në “Çadrën e Lirisë”, në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Sot në ditën e 12 të protestës, kryetari i Op...