Etiketa: liban

Donald Trump: Shpërthimi i Bejrutit – Duket si një sulm i tmerrshëm ‘
CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump reagoi ndaj shpërthimit masiv në Beirut, Liban, në vijën ujore të kryeqytetit. "Duket si një atak i tmerrshëm," tha Trump gjatë një konference për sh...
Shpërthimi i Bejrutit: Rritet numri 100 viktima dhe 4000 të plagosur. Libani në gjendje të jashtëzakonshme.
Libani është në zi pas një shpërthimi të madh në kryeqytetin Beirut vrau të paktën 100 njerëz dhe plagosi më shumë se 4,000 të tjerë të martën. I gjithë qyteti u trondit nga shpërthimi, i cili ...
Shpërthimi i Bejrutit: Libani në zi kombëtare për 78 viktima dhe 4000 të plagosur.
Libani sot është në zi pas një shpërthimi të madh në kryeqytetin Beirut vrau të paktën 78 njerëz dhe plagosi më shumë se 4,000 të tjerë të martën. I gjithë qyteti u trondit nga shpërthimi, i ci...
Shpërthimi i Bejrutit: Shtohet tmerri, deri tani 50 të vdekur dhe 2700 të plagosur.
Një shpërthim i madh në kryeqytetin Liban, Beirut, ka vrarë të paktën 50 njerëz dhe plagosur më shumë se 2.700 të tjerë, thotë ministri i shëndetësisë. Ende nuk është e qartë se çfarë e shkakto...
Dramatike në Bejrut, 27 të vdekur dhe 2500 të plagosur. Kaos në spitale, thirrje për t% dhuruar gjak..
Një shpërthim masiv tronditi të martën kryeqytetin e Libanit, Bejrut, ku mijëra njerëz janë plagosur dhe raportohet për viktima.  Deri më tani raportohen 27 të vdekur dhe mbi 2.500 të plagosur....
VIDEO/ Bejruti në tym e panik, marrin flakë depot e portit
Një shpërthim i madh ka ndodhur në kryeqytetin e Libanit, në Bejrut. Shpërthimi masiv i së martës ka tronditur një pjesë të Bejrutit, duke bërë që në ajër të ketë re të dendura të tymit, raport...
Trump thotë se Irani meriton një të ardhme të shkëlqyer të prosperitetit dhe paqes
Nga: JOHN CARNEY Presidenti Donald Trump të Mërkurën tha se populli i Iranit meriton një "të ardhme të madhe" dhe do të përqafohet nga Shtetet e Bashkuara nëse Irani kërkon paqe. "Ne duam që...
Ministrat evropianë takohen për mënyrat se si të qetësojnë krizat e Iranit dhe Libisë
  Bruksel (AFP) - Ministrat e jashtëm të katër fuqive kryesore evropiane u takuan të martën në Bruksel për bisedime emergjente mbi Iranin dhe Libinë, pasi BE-ja po përpiqet t'i përgjigjet ...
Profil/ Kush është libanezi Marc I. Ghorayev, konsull i Shqipërisë, heroi që negocioi shpëtimin e Alvin?! FOTO
-Njihuni me konsullin biznesmen të Shqipërisë që identifikohet si “qytetar i botës”- Marc I. Ghorayeb është Konsulli i Nderit i Shqipërisë në Liban, shtet në Lindjen e Mesme, i cili u bë sot i ...
I rrethuar nga ushtarë dhe agjentë sekretë, foto të reja nga operacioni i shpëtimit të Alvin
Alvin Berisha ka arritur të dalë nga kampi i ferrit në Siri, ku qëndroi i vetëm për një kohë të gjatë. Operacioni i shpëtimit u bë i mundur falë negocimit të Konsullit të Nderit të Shqipërisë në L...
Faqja 1 prej 212