Etiketa: llalla

‘Wall Street Journal’ mbi çështjen Llalla- Lu
Departamenti i Shtetit të SHBA i ndaloi hyrjen në SHBA ish-prokurorit të përgjithshëm shqiptar, duke aluduar se ai ishte përfshirë në afera të dukshme korruptive.  Adriatik Llalla, gruaja dhe dy f...
Lalla: “Lu ka keqinformuar Departamentin e Shtetit’
  Adriatik Lalla për ‘Wall Street Jornual’. Unë jam i sigurt se ky është një vendim i marrë pas një keqinformimi të dhënë nga Ambasadori Lu në Departamentin e Shtetit", tha ai. Gjithashtu ...
Zoti Lu e ndjek Llallën “deri në varr”; nuk ia fal aferën e tij me “Bankers Petrolium”.
Koment nga Veritas/ Grindja e ambasadorit Lu me ish- prokurorin e Përgjithshëm Adriatik llalla ka nisur qysh në fillim të karrierës së Lu në Shqipëri. Por urrejtja e Lu nxori kokë më vonë, në një m...
Adriatik Llalla, ish-prokuror i Përgjithshëm, heq dorë nga ‘Drejtësia’.
Adriatik Llalla është tërhequr nga vettingu, pra nuk do të hyjë në filtrin e komisioneve të posaçme të ngritura nga reforma në drejtësi, që vënë në sitë figurën e prokurorëve dhe gjyqtarëve, si at...
Adriatik Lalla nuk ka ‘kthim’. Mund të kemi prokuror të përkohshëm.
Kryeprokurorit Adriatik Llalla i mbaron mandati në fillim të dhjetorit, dhe do të duhet të lërë detyrën. OPDAT dhe EURALIUS japin rekomandime të qarta për mënyrën se si do të veprohet në rastin ko...
Kur flet prokurori, politika hesht, por politika po i thotë prokurorit “hesht!”- ka thënë Prokurori i Përgjithshëm Llalla.
Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla gjatë fjalës së tij në një seminar me temë “Lufta ndaj narkotikëve” në një panel me zyrtarë të ministrisë franceze ka bërë një deklaratë mbi trafikun e ka...
Çfarë po ndodh? ‘Supermenin’ Tahiri e refuzon Prokurori në takim. A po dëgjohen kërcitje prangash?
Nga: Veritas/ Ndërsa ish- ministrit të ‘ egër’ të Punëve të Brendshme, shpesh herë i thërritur ‘Koci Bako’ dhe shpesh herë ‘Saje Qorri', sot i është refuzuar takimi me prokurorin e Përgjithshëm...
Prokurorët në punë të Dielën. Prokurori i Përgjithshëm urdhëron “të vëzhgohen zgjedhjet!’
Prokurori i Përgjithshëm, z. Adriatik Llalla, ka udhëzuar Prokuroritë e Rretheve Gjyqësore që të hartojnë shërbimet e gatishmërisë për të mbikqyrur mbarëvajtjen e procesit zgjedhor për Kuvendin e ...
Autorët e grushtit të shtetit në Turqi, ndodhen në Shqipëri, deklaron Adriatik Llalla
(FOTO: Kryeprokurori shqiptar, Llalla në takim me Prokurorin e Turqisë)/ Kryeprokurori Adriatik Llalla, ka përforcuar deklaratat e kryeprokurorit të Turqisë disa ditë më parë në vendin tonë ku ...
SKANDALI/ Droga ‘asgjësohet’ pa praninë e Prokurorit!- thotë kryeprokurori Llalla
Gjatë një konference për shtyp së bashku me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili, Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla tha se ’asgjësimi’ i drogës kryhet nga Policia ‘pa praninë e prokurorit’...
Faqja 1 prej 212