Etiketa: lleshaj

Ministri Lleshaj: Sot u arrestuan 2 policë, ja pse akuzohen
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thotë se Policia e Shtetit, SHÇBA dhe Prokuroria finalizuan sot një operacion të rëndësishëm, në sajë të të cilit, krahas të tjerëve, u arrestuan edhe dy punon...
Ministri Lleshaj, nga Bejruti: ‘Alvin po niset drejt Italisë, shikojmë mundësitë të marrim fëmijët e tjerë”.
Në një lidhje direkte gjatë edicionit informativ të orës 15:00 në Top Channel, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj foli mbi operacionin e shpëtimit të Alvinit, të cilit iu referua si tepër i ndër...
Forcat Speciale shqiptare e italiane lirojnë Alvin Berishën
-11-vjeçari gjendej në kampin e të burgosurve të ISIS- Alvin Berisha është i lirë. Pas 1 muaji plot ankth e frikë për jetën e tij, 11-vjeçari ka mundur të dalë jashtë kampit “Al Hol” në veri të...
Kryeministri Rama: ‘Alvini po kthehet në shtëpi!’
Kryeministri Edi Rama jep lajmin e mirë se 11-vjeçari Alvin Berisha po kthehet tek babai i tij në Romë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama thotë se nxjerrja e Alvinit nga kampi i Al Holit në S...
Rama i kërkon ministrit Lleshaj: ‘Të rritet kontrolli në rrugët e vendit me anë të teknologjisë!’.
Kryeministri Edi Rama i ka dhënë urdhër ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj që të vihet në zbatim teknologjia për kontrollin e rrugëve të vendit, duke thënë se nuk duhet të humbet kohë. “Zoti...
Ministri i Brendshëm: Dhunuesit e shkollës në Shkodër nuk do t’ i shpëtojnë ligjit!
Duke e quajtur një turp të pamasë atë që po ndodhte në KZAZ-në në shkollën “Shejnaze Juka”, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj iu bën thirrje qytetarëve të Shkodrës të distancohen nga dhuna. L...
Ministri i Brendshëm për ‘kërcënimin’ ndaj Bashës: ‘Sajesë e PD, s’ka asgjë të vërtetë!’
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se lajmi sikur ai ka thërritur në takim truprojën e kreut të PD, Lulzim Basha është i pavërtetë. Ai ka mohuar kategorikisht që të jetë takuar me truprojë...
Lleshaj: ‘Molotovi’ u fut në Shqipëri në mënyrë ilegale nën koperturë politike.
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, gjatë bisedës sonte në programin  Top Show të Top Channel tv, akuzoi opozitën se ka shpërndarë bombat molotov për protestën e ditës së shtunë. “Molotovi ës...
Qeveria dhe institucionet e ligjit e të rendit të Republikës, në një takim pas dhunës së PD- LSI në kryeqytet
Dje PD dhe LSI manifestuan dhunën më të egër që kanë përdorur në historinë e tyre që nga dhuna e vitit 1998 kur me arkivolin e heroit të demokracisë, Azem Hajdari, qëlluan portat e kryeministrisë ...
Një ditë para protestës, e shpallur ‘e dhunshme’, Leyla Moses- Ones në zyrën e ministrit Lleshaj
(Foto: Arkiv)/ E ngarkuara me punë e Ambasadës Amerikane në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Është vetëm një ditë para protestës ...
Faqja 1 prej 212