Etiketa: lulzim-basha

Çfarë po aludon Basha i PD kur thotë se nuk do të ketë më ‘opozitë që ulëret’? E kaa me Berishën apo me Metën, apo me të dy bashkë?
“Opozita nuk është për të bërtitur. Ka ikur koha e opozitave që bërtisnin’, tha Lulzim Basha në një intervistë Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, la të kuptojë shumëçka në një intervistë lidhur me...
Zbulohet vila e re e Lulzim Bashës/ FOTO
( Hyrja kryesore për në zonën rezidenciale ku sapo ka nisur të jetojë Lulzim Basha)/ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është zhvendosur nga apartamenti i tij në katin e 12, pranë kull...
Ibsen Elezi, “lutje” Bashës: Hiqe nga PD çunin e Rustemit dhe “Kërmillin”
Me rastin e Ditës së Kujtesës së krimeve të Komunizmit, ish kryetari i Partisë Demokratike të Kukësit, Ibsen Elezi, i njohur dhe si një kritik konstruktiv i kryetarit Lulzim Basha, i ka adresuar k...
Basha gënjen demokratët si laraska me ‘hallatet e demit’.
Nga: Myslim Murrizi, Deputet i PD Boll u talle me demokratët, zoti Basha. Mos i mashtro më, duke i mbajtur me shpresë si laraska me ‘hallatet’ e demit. Foli hapur dhe troç ,se halli yt dhe i...
NA LODHE, LUL!
Nga Sokol Balla Një foto e shpërndarë nga shkrim në një bordurë, fillimisht u duk një sajesë. Më pas pyeta dhe e verifikova dhe dilte se ishte diku në Kukës. Por në fakt nuk kishte shumë nevojë...
EDI RAMA LETER PUBLIKE LULZIM BASHES: ‘FTESË PËR T’U ULUR PA HUMBUR KOHË NË TRYEZËN E DIALOGUT’
(Foto Arkiv)/ Nga: Edi Rama/ Zoti Kryetar, Ju drejtohem me këtë letër publike, në përpjekjen për t’i thirrur arsyes Suaj dhe për t’iu kthyer të vetmes rrugë që demokracia njeh, për trajtimin ...
Mos e quani veten ‘një demokrat’, z. Basha. ‘Koha juaj është e shkurtër…’.
Nga: Rudina Hajdari/ Sonte, familjet e zakonshme me fëmijë të vegjël do të kthehen në shtëpi me frikë nga pasiguria. Burrat e zakonshëm do të trajtohen në spital për dëmtime të shkaktuara nga djegi...
Basha dhe disa deputetë të tjerë të PD ngrakohen me barrë penale.
Policia e Tiranës ka proceduar penalisht kreun e PD, Lulzim Basha si dhe disa deputetë të tjerë të opozitës për protestën tek Unaza e Re në datën 23 nëntor. Mësohet se përveç kreut të PD, Lulzi...
Për shkak të audio-përgjimit ‘Xhafaj’, apo me kërkesë nga FBI? Mbahet në vëzhgim Lulzim Basha
Fillimisht, gazeta ‘Panorma, por pas saj- disa media në vend kanë raportuar se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po mbahet nën vëzhgim nga Policia e Shtetit, dhe pikërisht nga policia ...
Rama nuk e dashuroi, por e palloi Bashën.
Nga Andi Bejtja/ Në emisionin 'Të Paekspozuarit' në Televizionin News 24,  kur po diskutohej marrëveshja Rama Basha dhe mundësia për vazhdimin e saj, kundërshtari i Bashës Arben Imami tha se da...
Faqja 1 prej 212