Etiketa: maduro

90 për qind e venezuelanëve duan që ndërhyrja ushtarake e huaj të largojë Maduron
( Foto:JUAN BARRETO/AFP/Getty) Nga: FRANCES MARTEL   Një shumicë dërrmuese e Venezuelanëve do të mbështeste një ndërhyrje të huaj ushtarake për të rrëzuar diktatorin socialist Nicolá...
Maduro deklaron fitoren ndaj komplotistëve të “grushtit”
  Karakas (AFP) - Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, deklaroi të martën se kishte "mundur" një kryengritje të një grupi ushtarësh që mbështesin udhëheqësin e opozitës, Juan Guaido, d...
Gjyqtarët e SHBA: “Maduro zotëron prona luksoze në Manhatan”
-Akuzat e bëra nga gjykatësit amerikanë kundër kreut të shtetit bolivarian kanë kontribuar në fakt ne përkeqësimin e klimës politike venezuelase tashmë të helmuar- Nga: Gerry Freda / Magjist...
Venezuela: Juan Guaidó aludon mbi një ‘aminsti’ për presidentin Maduro.
Lideri venezuelas i Opozitës, Juan Guaidó ka thënë se do të konsiderojë një amnisti për presidentin Nicolás Maduro nëse ai dorëzon pushtetin. Zoti Guaidó, i cili e shpalli veten president ditën...
Pompeo paralajmëron Maduron e Venezuelës kundër përdorimit të forcës
Uashington (AFP) - Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo të enjten paralajmëroi Nicolas Maduro të Venezuelës kundër përdorimit të forcës në demonstratat masive, ndërsa rekomandoi mbështetje të ...
Shtetet e Bashkuara përgatitin ‘veprime’ në ditët e ardhshme kundër Venezuelës: Pompeo për Fox News
WASHINGTON (Reuters)- Shtetet e Bashkuara po përgatisin një "seri veprimesh" në ditët e ardhshme për të rritur presionin mbi qeverinë e Venezuelës, tha sekretari i shtetit i SHBA, Mike Pompeo për ...
Bolton: “Asnjë përfshirje e qeverisë amerikane” në tentativën e vrasjes e presidentit të Venezuelës, Maduro
  Nga: Gregg Re | Fox News   Bolton: "Asnjë përfshirje e qeverisë amerikane" në tentativën e vrasjes me dron të presidentit te Venezuelës Maduro By Gregg Re | Fox News Sht...
Maduro i Venezuelës- prapë ‘fitimtar’ pas pesë vjet turbulenca, në një ekonomi të rrënuar.
Një vit më parë mund të shikonim presidentin Venezuelian, Nicolas Maduro të rrethuar nga krizat- megjithatë ditën e Diele ai mori një mandat tjetër pushteti prej gjastë vjetësh. Maduro do të jetë ...
Ish- kryeprokurorja: ‘Kam prova për korrupsionin e Nicolas Maduro’.
(FOTO: Luisa Ortega Diaz, ish prokurore e Venezuelës)/ Kryeprokurorja e larguar e Venezuelës thotë se ka prova për korrupsion brenda lidershipit kryesor, duke përfshirë fakte kundër Presidentit...
Diktatori Maduro e lë Venezuelën në revoltë dhe niset për në Havanë që të përplaset me Trump.
Prej disa javësh, opozita e Venezuelës ka shpërthyer në protesta dhe revolta pasi diktatura socialiste e vendit tentoi të bënte nul opozitën e vendit përmes një “reforme” në gjykata. Është e çudit...