Etiketa: mali-i-zi

Mali i Zi konfirmon: ‘Saimir Tahiri ka udhëtuar me yaht drejt Italisë’. Rindizen ‘motorët’ gati të fikur të hetimit.
Ndërsa prokurorëve për Krime të Rënda iu ka mbetur edhe një muaj afat për të vendosur për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, në duart e tyre ka mbërritur përgjigja e letërporosisë n...
Një jaht përplaset me anijen në Kotor, deri tani një i vdekur.
Në një aksident detar i cili ndodhi sot në gjirin e Bokës së Kotorit, afër Lushticës, sipas informatave jozyrtare të portalit CdM, një person ka vdekur dhe disa janë lënduar. Gazeta malazeze “Vije...
Si u destabilizua Mali i Zi pas dy fjalëve që tha Trump!?.
Në kulmin e verës, malazezët janë zakonisht të preokupuar me ‘ftohjen ‘në ujërat përgjatë bregut të Adriatikut. Këtë vit, i nxehti është bërë edhe më përvëlues, pas presidenti Trump e karakterizoi...
Donald Trump: Malazezët janë “agresivë”, mund të nisin Luftën e Tretë Botërore!
Sipas Radios ‘Europa e Lirë’ Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se malazezët janë të fuqishëm, dhe njerëz “shumë agresivë” duke dëshmuar frikën e tij se anëtari më i ri i NATO-s mund të...
Mali i Zi voton për liderin e ri dhe veteran pro- Perëndimor…., pritet prapë Djulanovic.
Nga:  SAVO PRELEVIC/ AFP Gjashtë herë kryeministër,  Milo Djukanovic, i cili pritet të fitojë zgjedhjet, votoi në zgjedhjet presidenciale të Malit të Zi, sot, e Diele. Votimet popullore në M...
Sulm kamikaz edhe në Mal i Zi kundër ambasadës së Shteteve të Bashkuara
Një person ka hedhur lëndë shpërthyese në ndërtesën e ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Podgoricë, konfirmoi Qeveria e Malit të Zi. Sulmi ndodhi në orët e para të ditës së sotme, thuhet në ...
Qeveria e Malit të Zi akuzohet për ‘Tradhti’ pas marrëveshjes për Demarkacionin me Kosovën
Grupi kryesor opozitar i Malit të Zi, Fronti Demokratik, ka akuzuar Qeverinë për tradhti, duke pretenduar se gatishmëria e saj për të shqyrtuar marrëveshjen e kufirit të vitit 2015 me Kosovën ësht...
Thaçi, një ditë para festës së Pavarësisë së Kosovës, firmos marrëveshjen për dorëzimin e kufijve.
Menjëherë sapo ka nënshkruar marrëveshjen e ‘Demarkacionit”, dmth., të ndryshimit të kufijve me presidentin e Malit të Zi, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zbuluar para gazetarëve detajet: ...
Shqiptarët në Mal të Zi përfshihen në qeverinë e re/ Sipas VOA
(FOTO: Fragment nga punimet në Parlamentin e Malit të Zi) Koalicioni “Shqiptarët të vendosur”, i cili në zgjedhjet e 16 tetorit mori një vend në Parlamentin e Malit të Zi, arriti sot marrëveshj...
Pse jep dorëheqjen Gjukanoviç?
Nga Veritas.com.al/ Kryeministri Gjukanovic i Malit të Zi, Milo Gjukanovic, dha dorëheqjen dje në mbrëmje. Ishte krejt e papritur dh gati e pabesueshme. Javën e kaluar u zhvilluan zgjedhjet dhe...