Etiketa: mali-i-zi

Misteri i pronarit turk të jahtit, kërkohet informacion nga Turqia dhe Mali i Zi
Prej disa ditësh vetëm jahti luksoz i biznesmenit turk ka mbetur si dëshmi e një misteri ose tragjedie disa milje larg tokës shqiptare, pronari nuk është parë më. Zhdukja e biznesmenit turk, Se...
Dy turiste zhduken në Alpe, nis kërkimi në Shqipëri dhe Malin e Zi
Dy shtetase të huaja, një gjermane dhe një polake janë zhdukur mes Alpeve Shqiptare. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori për Parqet Kombëtare në Mal të Zi Admir Lalic, i cili bën apel që kush ka in...
Mali i Zi, padi penale kundër përdoruesit të flamurit shqiptar në publik. Kur në krah të tij nuk ndodhet edhe flamuri malazez.
Nga: Zëri i Amerikës/ Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi penale kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Logu i Tërgajës” në Cem të Malësisë, gjatë të cilit ...
Mali i Zi konfirmon: ‘Saimir Tahiri ka udhëtuar me yaht drejt Italisë’. Rindizen ‘motorët’ gati të fikur të hetimit.
Ndërsa prokurorëve për Krime të Rënda iu ka mbetur edhe një muaj afat për të vendosur për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, në duart e tyre ka mbërritur përgjigja e letërporosisë n...
Një jaht përplaset me anijen në Kotor, deri tani një i vdekur.
Në një aksident detar i cili ndodhi sot në gjirin e Bokës së Kotorit, afër Lushticës, sipas informatave jozyrtare të portalit CdM, një person ka vdekur dhe disa janë lënduar. Gazeta malazeze “Vije...
Si u destabilizua Mali i Zi pas dy fjalëve që tha Trump!?.
Në kulmin e verës, malazezët janë zakonisht të preokupuar me ‘ftohjen ‘në ujërat përgjatë bregut të Adriatikut. Këtë vit, i nxehti është bërë edhe më përvëlues, pas presidenti Trump e karakterizoi...
Donald Trump: Malazezët janë “agresivë”, mund të nisin Luftën e Tretë Botërore!
Sipas Radios ‘Europa e Lirë’ Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë se malazezët janë të fuqishëm, dhe njerëz “shumë agresivë” duke dëshmuar frikën e tij se anëtari më i ri i NATO-s mund të...
Mali i Zi voton për liderin e ri dhe veteran pro- Perëndimor…., pritet prapë Djulanovic.
Nga:  SAVO PRELEVIC/ AFP Gjashtë herë kryeministër,  Milo Djukanovic, i cili pritet të fitojë zgjedhjet, votoi në zgjedhjet presidenciale të Malit të Zi, sot, e Diele. Votimet popullore në M...
Sulm kamikaz edhe në Mal i Zi kundër ambasadës së Shteteve të Bashkuara
Një person ka hedhur lëndë shpërthyese në ndërtesën e ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Podgoricë, konfirmoi Qeveria e Malit të Zi. Sulmi ndodhi në orët e para të ditës së sotme, thuhet në ...
Qeveria e Malit të Zi akuzohet për ‘Tradhti’ pas marrëveshjes për Demarkacionin me Kosovën
Grupi kryesor opozitar i Malit të Zi, Fronti Demokratik, ka akuzuar Qeverinë për tradhti, duke pretenduar se gatishmëria e saj për të shqyrtuar marrëveshjen e kufirit të vitit 2015 me Kosovën ësht...
Faqja 1 prej 212