Etiketa: manjani

Presidenti gjuan Shtetet e Bashkuara nga prapa Manjanit
“... mesazhi i ambasadës ( Së Shteteve të Bashkuara- Veritas) nuk ka vlerë as deri nesër në mëngjes, jo më për kohë më të gjatë”, shkruan ish ministri i LSI, Ylli Manjani. Menjëherë mesazhin e ka ...
Ylli Manjani: ‘Meta nuk e kishte që në fillim vendin aty; tani ka humbur edhe veten… Ç’i ka bërë këtij vendi!’.
Ish- nënkryetar i LSI dhe ministër i Drejtësisë i dërguar nga Meta në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, duket se është në një mendje me kryeministrin, Edi Rama, kur thotë se “Ilir Meta humbi veten ...
Dy ministra të LSI thërriten në Prokurori ‘për abuzim me tenderët’ para flakës së mandateve
Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është thërritur sot në Prokurori për tu pyetur mbi dosjen e abuzimeve financiare në Ministrinë e Shëndet sise dhe marrë ne pyetje nga oficeri i policisë gjy...
Lufta brenda familjes politike ‘Meta’. Manjani e quan ‘Lenin’
Koment/ Me sa duket thirrja e SHBA përmes ambasadës në Tiranë ndaj deputetëve për të mos iu bindur kërcënimeve të LSI dhe PD për djegien e mandateve, ka prerë procesin brenda koalicionit. PD tha ç...
Mes tensioneve në Kuvend, Ambasadori Lu me Ylli Manjanin.
Ish-ministri Ylli Manjani është takuar sot me Ambasadorin e SHBA, Donald Lu. Takimi është zhvilluar në një prej lokaleve të njohura në qytet. Sipas mediave zoti Lu kishte disa ditë që u kërkonte z...
Manjani për Lu-në: “Ti më ndjek mua për anti- LGBT, por unë të ndjek ty për dorëzimin drejtësisë në duar të qeverisë!
Pasi ambasadori i SHBA, Lu, ka thënë se po ndjek zhvillime në Shqipëri kundër LGBT, dhe ka përmendur emrin e Tritan Shehut- ish ministër i Jashtëm dhe deputet; si dhe emrin e Ylli Manjanit- ish mi...
Një sqarim kushtetues: Presidenti nuk ‘i pret’, por i drejton që në themel negociatat për kufirin
  Nga:  Ylli Manjani: Ka një keqkuptim të madh me kërkesën e qeverisë për Plotfuqishmëri, që kërkon nga Presidenti i Republikës për të negociuar e nënshkruar marrëveshjen e kufirit deta...
Ekstradimi i “sikletit”. Çfarë fshihet pas ekstradimit të financierit të bandës ‘Habilaj’?
Nga: Ylli Manjani/Fb Ende presim një sqarim nga Prokuroria e Përgjithshme mbi lejimin e ekstradimit të N.S! Lajmi që u përhap dje që Ministria e Drejtësisë e kishte bërë ekstradimin pa pyetur dr...
“Oj!, mos na kritikoni ne!?”, thotë zotëria…. Në BE e në SHBA, Lu nuk do të mund bënte kështu.
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ndaj deklaratës që Ambasadori i SHBA, Donald Lu bëri sot lidhur me kritikat që ka ndaj SHBA dhe BE në Shqipëri. Në një reagim në Twitter, Manj...
Ylli Manjani refuzon mandatin e deputetit të Kuvendit.
  Ish- ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka deklaruar se do ta refuzojë mandatin e deputetit në Kuvend. Deklaratën e bëri në një emision në Ora Neës TV. Ai tha se pasi lirohet vendi i n...
Faqja 1 prej 3123