Etiketa: marreveshja

Media gjermane e quan “Hap drejt zhbllokimit të politikës në Shqipëri”.
Koment nga: Deutsche Welle/ Në marrëveshjen e gjerë politike për reformën zgjedhore në Shqipëri, palët politike angazhohen për kryerjen e saj deri në 15 mars të këtij viti. Marrëveshja u përshë...
KONFIDENCIALE: Raporti brenda PD zbulon se humbja e zgjedhjeve erdhi nga marrëveshja Rama- Basha.
Një raport konfidencial ka zbuluar arsyet e humbjes së Partisë Demokratike në zgjedhjet e qershorit. Raporti i publikuar nga ‘GSH’ thekson marrëveshja e 18 majit mes kryetarit të PD-së, Basha d...
20-30 aktivistë protestojnë për ‘Detin’ dhe ‘Shqipërinë’; tre milionë të nxjerrin sytë si ‘patriotë’ në shtëpi.
Nga: L. Skiro/ Në ‘kopshtin’ bulevardesk para selisë së Qeverisë po zhvillohet një protestë e aktivistëve nacionalistë kundër marrëveshjes për Detin mes qeverisë shqiptare dhe qeverisë së Greqi...
Trump paralajmëron aleatët Europian: Rregulloni defektet ‘katastrofale’ të Marrëveshjes Bërthamore me Iranin- ose Amerika tërhiqet.
Vendimi i presidentit Donald Trump për të mbajtur Shtete e Bashkuara në marrëveshjen nukleare me Iranin, të premten u shoqërua me një paralajmërim ndaj aleatëve Europianë që i kanë bërë thirrje Am...
Pikëpyetja: Marrëveshja e 18 Majit paska qenë për 11.6 milionë euro të vjehrrit të Bashës!
Pas kaq shumë diskutimesh dhe hamendjesh mbi marrëveshjen e fshetë Rama- Basha, më në fund është një realitet i ri: Marrëveshja ka në qendër pagesën prej 11.6 milionë euro ë qeveria akordon për pa...
Edi Rama pranon se marrëveshja me Bashën është edhe “për pas zgjedhjeve”.
  Idenë se PS dhe PD do të qeverisin bashkë pas zgjedhjeve të 25 qershorit, e ushqejnë herë pas here deklarata dhe qëndrime të të dy palëve, sidomos qëndrimet e vetë kryeministrit aktual, ...
Orë pas ore me Marrëveshjen e Parisit. Shefi i OKB i kërkon presidentit Trump ta mbajë.
Shtetet e Bashkuara i është kërkuar që të qëndrojë përkushtuar ndaj Marrëveshjes së Klimës së vitit 2015 në Paris; pak orë para se presidenti Trump mund të shpallë vendimin e tij. Raportimet mb...
Emrat që nuk duhet të ketë lista e PD
Nga Mark Marku/ Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Mark Marku e cilëson pozitive arritjen e marrëveshjes PD-PS për zgjidhjen e ngërçit politik në vend. Në rubrikën “Opinion” në “News24”, Marku...
Ilir Meta krahason 18 Majin me vitin 2008. ‘ Komplot kundër LSI’
Natyrshëm, kryetari i LSI ka vërejtur se anëtarët dhe militantët e kësaj partie janë trembur nga Marrëveshja PS-PD, duke menduar se ‘LSI mbeti jashtë pushtetit”. Kjo do të shkaktonte traumë zgjedh...
TË HUMBURIT- TË FITUAR DHE TË FITUARIT- TË HUMBUR
Nga: Laert Skiro/ Dita e dytë pas Marrëveshjes mbi Krizën ka hedhur shumë hije, sidomos hije ‘mençurie’ dhe ‘kuraje’. Mençurinë pas Kuvendit e tregojnë ata që gjithmonë kanë dëshirë të flasin e...
Faqja 1 prej 212