Etiketa: mbreteresha

Johnson mohon se ka gënjyer Mbretëreshën mbi pezullimin e Parlamentit.
Boris Johnson ka mohuar të ketë gënjyer Mbretëreshën mbi këshillën dhënë asaj mbi pezullimin pesë-javësh të Parlamentit. Kryeministri ka folur pas vendimit të gjykatës civile të Skocisë të ditë...
Qeveria do t’i kërkojë Mbretëreshës të shpërndajë Parlamentin.
Mbretëreshës së  Anglisë do t’i kërkohet nga qeveria që të shpërndajë Parlamentin vetëm pak ditë pasi anëtarët e Parlamentit të jenë kthyer në punë në Shtator- dhe vetëm pak javë para afatit të fu...
Trump, Mbretëresha dhe liderët botërorë përkujtojnë heronjtë e D-Day
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe Mbretëresha Elizabeth II u bashkuan me 300 veteranë në bregun jugor të Anglisë ditën e Mërkurë për të përkujtuar 75 vjetorin e D-Day, një nga m...
Presidenti Trump takon Mbretëreshën në fillim të vizitës shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe Zonja e Parë, Melania Trump kanë takuar Mbretëreshën në ditën e parë të vizitës shtetërore në Mbretërinë e Bashkuar. Çifti shkoi në Pallatin...
Meghan Markle nuk ka paqe: Arrestohet vëllai, Mbretëresha Elizabeta është në ‘shok’.
Meghan Markle është gjithmonë në syrin e ciklonit . Tani për shkak të vëllait, i cili është arrestuar. Thomas Jr është vëllai më i madh i Meghan-it, lindur nga një martese e mëparshme e babait të ...
Delingpole: Të majtët të indinjuar nga pianoja prej ari e Mbretëreshës
(Foto nga: JOHN STILLWELL/AFP/Getty) Mbretëresha ka një piano ari!- Një gazetë e majtë është habitur për zbulimin - pasi e ka parë në sfond në TV gjatë mesazhit vjetor të saj për ditën e Krisht...
FOTO: Fotot e para zyrtare nga martesa Mbretërore, Mbretëri e Bashkuar.
Nusja Meghan Markle ka pozuar duke buzëqeshur në krah të burrit të saj të ri Princ Harry,- shkruan The Sun- dhe në momentin e parë kur zyrtarisht njihet si anëtare e Familjes Mbretërore. Fotografi...
Princi Charles do të jetë pasardhësi i Mbretëreshës “një ditë”.
Princi i Uellsit do të jetë kreu tjetër i Commonwealth, lë për të nënkuptuar BBC. Mbretëresha ka thënë se ishte “dëshira e sinqertë”e saj që Princi Charles të jetë pasardhësi dhe në rolin e saj...
Emigranti nga Somalia komplotoi për të vrarë Mbretëreshën dhe londinezët hebrenj/ Gjykata.
Një emigrant nga Somalia shtetësi  holandeze që jeton në  Mbretërinë e Bashkuar, është dëgjuat në Gjykatë duke dëshmuar se kishin diskutuar për vrasjen e Mbretëreshës me miqtë xhihadistë dhe mbësh...
FOTO/Mbretëresha iu bën homazhe të vrarëve dhe heronjve të akteve ‘të tmerrshme’ terroriste dhe princit Philip, në fjalimin e Krishtlindjeve.
Mbretëresha e Anglisë ka gjetur rastin që përmes fjalimit të Krishtlindjeve të lavdërojë përgjigjen që i dhanë terrorizmit qytetet e Manchester dhe Londrës, gjatë këtij viti. Gjatë fjalimit në ...
Faqja 1 prej 212