Etiketa: mike-pompeo

Rama: Për sa gjëra folëm me Mike Pompeon/ Foto
Ndërsa ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka nisur axhendën e takimeve në Tiranë, kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale foto albumin nga një pjesë prej tyre. “Me Sekreta...
Pompeo për Yuri Kim: U emërua nga Trump, sot punon për Biden, por përkushtimi i Yuri Kim mbetet i njëjtë
Gjatë fjalës së tij në ceremoninë e 100-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Shteteve të bashkuara, ish-sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se pavarësisht se secili nga komb...
Pompeo: Kur Kina shikon Demokratët “thellësisht të lidhur“ me BLM, ata mendojnë se Amerika mund të bjerë ’
Pompeo: Kur Kina shikon Demokratët  “thellësisht te lidhur “me BLM ata mendojnë se Amerika mund të bierë ’- Duhet të Mbrojmë Madhështinë e Amerikës IAN HANCHETT Në transmetimin e së Premtes ...
11 shtatori pas 19 vjet/ Mike Pompeo promovon paqen në Afganistan. Amerikanët të kthehen në shtëpi.
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo u tha gazetarëve gjatë rrugës për në Doha, Katar, se Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara për t'i dhënë fund luftës në Afganistan njëherë e përgjithmonë dhe për...
Mike Pompeo konfirmohet Sekretar i Shtetit i SHBA, merr fund beteja e ashpër e konfirmimit.
Senati i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar ish drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo si sekretar i shtetit i Shteteve të Bshkuara, duke i dhënë fund një beteje të ashpër për konfirmimin. Zoti Pompeo...