Etiketa: mitsotakis

Punëtorët sezonalë shqiptarë mund të shkojnë në Greqi në maj, thotë kryeministri
Nga: Benet Koleka TIRANE (Reuters) - Shqipëria dhe Greqia, kufijtë e së cilës janë mbyllur për shkak të shpërthimit të koronavirusit, ranë dakord të punojnë në hapjen e rrugës për të lejuar që ...
Rama: ‘Trump më tha se Shqipëria po shkon mjaft mirë’
Kryeministri Edi Rama ashtu siç u paralajmërua në një intervistë nga SHBA për Top Channel, foli mbi këto çështje: Prezantimi me kryeministrin Mitsotakis; Rikthimi i idesë së Shengenit rajonal; ...
Mitsotakis si kopje e Trump, me sloganin: ‘’Make Greece proud again!’.
Ndërsa presidenti amerikan, Trump, deklaroi 'Make America Great Again', kryeministri i ri i qendrës së djathtë në Greqi ka deklaruar se vendi i tij do të “ngrejë kokën krenar përsëri”. Pas fito...
E kaluara e neglizhuar e ‘kryeministrit të ardhshëm të Greqisë”.
Lideri aktual i opozitës Greke, lider i partisë Nea Demokracia, Kyriakos Mitsotakis, përflitet si favorit për kryeministër i nesërm i Greqisë. Media në të dy vendet, Gjermani dhe Shtetet e Bash...
Konstantinos Mitsotakis, ish- kryeministër i Greqisë, ndahet nga jeta
Ish-kryeministri i Greqisë, Konstantinos Mitsotakis është ndarë nga jeta mëngjesin e së hënës. I lindur në vitin 1918 në një familje politikanësh, në Hania të Kretës. Veprimtaria e tij politike...