Etiketa: mogherini

Rama i përgjigjet tërthorazi fushatës së Haradinajt: ‘Komploti për ndarjen e Kosovës- budallallëk. Sa pa dalë facebook-u, budallain e njihte vetëm shtëpia e tij’.
Kryeministri Edi Rama i ka dhënë një përgjigje thashethemeve e deklaratave të fundit të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj për një plan mes Ramës- kryeministër i Shqipërisë, presidentit të ...
Një komb me 92% pro- evropian nuk mund të ndalohet që të zgjedhë e të zgjidhet./ Mogherini
Shefja e politikës së jashtme të BE, Federica Mogherini, e cila po viziton Tiranën, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin Rama, tha se Shqipëria ka mbërritur në objektivat e c...
Mogherini në Tiranë. BE qartazi në krah të Ramës: ‘Keni konsoliduar ecurinë. Qytetarët të mos privohen nga zgjedhjet’.
Shefja për politikën të Jashtme të BE-së, ndodhet në Tiranë ‘për të festuar edhe Ditën e Europës, siç tha ajo. Federica Mogherini mbajti një konferencë për shtyp ku i ka dhënë gjithë mbështetjen e...
‘Kriza’ politike në Shqipëri nuk është në axhendën e BE; as ndërmjetësimi: Soreca
-Ministri Cakaj thotë se në qershor do të kemi hapjen e negociatave me BE- Ndërmjetësimi për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri nuk është në axhendën e BE, ashtu sikurse dhe atë të SHBA-së...
BE mbron pagat e arta: “Kapuni pas realitetit dhe jo pas mitologjisë”
-Brukseli mbron privilegjet e "kastës" së komisionerëve evropianë dhe konfirmon se kritikat nuk janë të reja- Nga: Agostino Corneli/ Kritikat ndaj pagave të arta te përfaqësuesve të Bashkimi...
M5S: Federica Mogherini, në Evropë një pagë prej paperona: Merr më shumë se 25 mijë euro në muaj
Ka nisur fushata elektorale e Lëvizjes 5 Yje për zgjedhjet Evropiane: për t’i dhënë zyrtarisht ishin ne ditët e kaluara Luigi Di Maio dhe Alessandro Di Battista, me atë udhëtimin e tyre me makinë ...
BE: ‘Asnjë nga shtetet anëtare nuk është mjaft i fortë për të ndjekur interesat kombëtare’
  ( Foto nga: EMMANUEL DUNAND/AFP/Getty Images)/ Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikës së Sigurisë, Federica Mogherini, ka deklaruar se asnjë shte...
BE nis kursin e përplasjeve me Amerikën; Mogherini bën thirrje që të sfidohet Trump para Iranit.
BE është vënë në një kurs përplasjesh me Donald Trump pasi shefja për politikën e jashtme, Mogherini,  u bëri thirrje europianëve që të shtojnë marrëveshjet e biznesit me Iranin si një sfidë për d...
Madamë Heshtja: Federica Mogherini “bën dëme…, pse qeveria duhet ta dërgojë në shtëpi”
  Nga Paolo Becchi e Giuseppe Palma/ Përveç sloganeve, në katër vite me të vërtetë ka bërë shumë pak. Po flasim për Federica Mogherinin, Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit për Punët ...
Giaia Mogherini, mbesa e Federica-s, arrestohet përsëri e kapur në ‘trafikim droge’
Giaia Mogherimi është arrestuar bashkë me një bandë trafikantësh droge, në tetor të vitit 2016, në brigjet e Adriatikut, dhe është arrestuar. Në atë kohë , Federica Mogherini deklaroi se ‘nuk flas...
Faqja 1 prej 3123