Etiketa: natanyahu

Kryeministri Netanyahu shpërndan videon e Ramës: ‘Jemi pranë Shqipërisë në këtë orë të vështirë!’
Izraeli është ndër vendet që i ka ofruar shumë ndihmë Shqipërisë, duke sjellë ekspertë dhe specialistë për të ndihmuar në vlerësimin e dëmeve të tërmetit tragjik të 26 nëntorit, që la 51 viktima, ...
Kryeministri i Israelit, Netanyahu, premton se do të aneksojë Luginën e pushtuar të Jordan.
Kryeministri i Israelit, Benjamin Netanyahu ka premtuar të aneksojë pjesën e pushtuar të Bregut Perëndimor nëse ai do të kthehet në detyrë javën e ardhshme. Ai mund të zbatojë sloganin "Sovrani...
Gruaja e kryeministrit të Izraelit, Sara Netanjahu, u dënua për keqpërdorimin e fondeve publike
      Jeruzalem (AFP) - Një gjykatë izraelite dënoi të dielën bashkëshorten e kryeministrit Benjamin Netanjahu se ka përdorur fonde shtetërore për ngrënie, me një ujdi, e cila e ber...
Pas fitores, Netanyahu duket se do të formojë qeverinë e krahut të djathtë.
Kryeministri, Benjamin Netanyahu kërko të formojë koalicionin qeveritar të krahut të djathtë ditën e Enjte pas fitores së siguruar në zgjedhjet e nivelit të lartë në Izrael, pavarësisht nga sfida ...
Izrael: Natanyahu i mbijeton një rrezikut të rrëzimit të qeverisë.
Jeruzalem (AFP) – Një ministër izraelit kyç tha të hënën se nuk do të lëre koalicionin e kryeministrit Benjamin Netanyahu për tani, pavarësisht mosmarrëveshjeve të mprehta, potencialisht duke i dh...