Etiketa: orban

Berluskoni në fushë për Orban: “Fidesz jep shenja pozitive”
Takimi midis Berluskonit dhe Kryeministrit Hungarez në Pallatina Grazioli: "FI do të vazhdojë të angazhohet në mënyrë që Orban të mos largohet nga familja e PPE" Nga: Giorgia Baroncini /   ...
Fitore e madhe për partinë e Orban të Hungarisë për votën në BE
  Budapest (AFP) - Partia Fidesz e kryeministrit nacionalist të Hungarisë Viktor Orban shënoi një fitore të madhe në zgjedhjet e parlamentit Europian, sipas rezultateve të publikuara nga m...
Trump vlerëson si ‘shumë të respektuar’ kryeministrin hungarez në Shtëpinë e Bardhë
Presidenti Donald Trump u takua me kryeministrin hungarez Viktor Orban në Shtëpinë e Bardhë të hënën. Trump vlerësoi Orbanin si një udhëheqës "shumë të respektuar" anembanë Europës, ndërsa ata ...
Orban: Zgjedhjet e BE do të vendosin kulturën e Krishterë apo të ardhmen multikulturore për Evropën
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán ka nisur fushatën e partisë së tij për zgjedhjet e Parlamentit Evropian, duke përshkruar garën e ardhshme si një përplasje të gjerë në kontinent midis ...
Orban shikon për tek aleanca me Salvinin pas pezullimit nga PPE
  Pas pezullimit të partisë së tij Fidesz nga grupi i Partisë Popullore Evropiane, kryeministri hungarez Viktor Orban ka vendosur vëmendjen e tij mbi  një aleancë me populistin ministrin i...
‘Hungaria e para!’. Orban zotohet të luftojë Brukselin, agjendën globaliste të Sorosit
  "Ne duhet t'u tregojmë atyre në Bruksel se ajo që ndodh në Hungari është ajo që duan hungarezet", ka thënë Viktor Orbán duke u zotuar të luftojë përpjekjet jopopullore të BE për të impon...
Orban e kthen Hungarinë në qendër të fraksionit të Partive Popullore Evropiane
Kryeministri i Hungarisë do të presë udhëheqësin e fraksionit kryesor të qendrës së djathtë në Parlamentin Evropian për të diskutuar mundësinë e largimit të partisë hungareze ne pushtet nga grupi....
Orbán i Hungarisë po konsideron bashkimin me konservatorët polakë
  Kryeministri i Hungarisë Viktor Orbán është duke konsideruar bashkimin e partisë së tij me konservatorët në pushtet në Poloni nëse nuk mund të reformojë establishmentin e grupimit të Par...
Në Bruksel ka nisur presingu për të dëbuar partinë e Orban-it nga PPE
-Me iniciativën e vendeve nordike, ka filluar presioni për të kërkuar dëbimin e partisë Fidesz. Oferta e Melonit- Nga: Andrea Indini / Përplasja në Bruksel, tani konsumohet mbi të drejtën e ...
Orban: Islami dhe kufijtë e hapur do të ndajnë BE në ‘dy civilizime’
( Foto: OMER MESSINGER/AFP/Getty Images)/  Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban ka thënë se politikat e forcave "liberale" në Bashkimin Evropian do ta ndajnë bllokun në një perëndim gjithnjë e...
Faqja 1 prej 512345